«Αποχαιρέτησε» την κορυφή του ομίλου η Ελλάδα

Δευτέρα, 15/10/2018 - 23:38

Την δεύτερη της ήττα στα παιχνίδια του Nations League γνώρισε η Εθνική Ελλάδος από την Φινλανδία εκτός έδρας με 2-0. Πλέον, η υπόθεση πρόκριση για την Ελλάδα γίνεται εξαιρετικά δύσκολη καθώς βρίσκεται στο -6 από την κορυφή του ομίλου με μόλις δύο αγώνες να απομένουν.

Δείτε όλα τα αποτελέσματα τις βραδιάς

Το πρώτο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού ήταν πολύ κακός με τις δύο ομάδες απλά να ανεβοκατεβάζουν την μπάλα στις δύο περιοχές χωρίς όμως να μπορούν να δημιουργήσουν τις μεγάλες ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι Φινλανδοί βρήκαν το γκολ μόλις στο 46ο λεπτό μετά από λάθος στην Ελληνική άμυνα. Στην συνέχεια η Ελληνική ομάδα προσπάθησε να βρει τις απαντήσεις χωρίς όμως επιτυχία. Από την άλλη οι Φινλανδοί είχαν τις δικές τους ευκαιρίες να διπλασιάσουν τα τέρματα τους κάτι το οποίο έγινε στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Καμαρά να μην αστοχεί από πλεονεκτική θέση.