Αθλητικά

Απολαυστικός Γιάννης: «Ήμουν ο καλύτερος πλανόδιος» (ΒΙΝΤΕΟ)

ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΝΠΟ

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο θυμάται με χαμόγελο πια τα δύσκολα χρόνια που πέρασε και δεν δίστασε να αστειευτεί με αυτό σε δημοφιλή εκπομπή των ΗΠΑ.

Στην δημοφιλέστερη εκπομπή που σκιαγραφεί προφίλ μεγάλων προσωπικοτήτων φιλοξενήθηκε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.

Ο «Greek Freak» μίλησε στον Στιβ Κροφτ και το «60 minutes» για τα δύσκολα χρόνια που πέρασε, τα οποία πια θυμάται και χαμογελάει.

«Ήταν δύσκολα. Δεν είχαμε πολλά λεφτά, αλλά είχαμε πολλή ευτυχία, οπότε αυτό δεν μας λύγισε. Όταν παλεύαμε, ήμασταν όλοι μαζί σε αυτό. Διασκεδάζαμε, χαμογελούσαμε. Σίγουρα με έκανε πιο δυνατό!», σχολίασε αρχικά.

Στην διαπίστωση του δημοσιογράφου «πρέπει να ήσουν καλός πωλητής!», ο Giannis απάντησε: «Ήμουν ο καλύτερος! Ήμουν πολύ καλός σε αυτό!». Λόγω φτώχειας και ανάγκης πρόσθεσε, πωλούσε στους δρόμους μαζί με τα αδέλφια του γυαλιά και ρολόγια, ενώ για το... μυστικό του, αποκάλυψε ότι δεν τα παρατούσε ποτέ.

Όσο για το αν του αρέσει ακόμα αυτό, αποκρίθηκε: «Το να είμαι επίμονος στη ζωή; Νομίζω ναι! Θα κάνω κάτι και θα το κάνω σωστά!», και πρόσθεσε για τη συνεχή του βελτίωση: «Πρέπει να βελτιώνομαι. Δεν υπάρχει άλλη επιλογή. Φοβάμαι πολύ την αποτυχία. Οπότε, πρέπει να γίνομαι καλύτερος».

Δείτε αποσπάσματα της συνέντευξης του στο βίντεο πιο κάτω:

Επόμενο άρθρο

Πρώτο φιλικό για την Εθνική Κύπρου μέσα στο 2018, με νέα πρόσωπα στην αποστολή

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα αναμετρηθεί με την Εθνική Μαυροβουνίου
23/03/2018 - 09:15

ΣχετικέςΕιδήσεις

Φρίκη στο Ντητρόιτ: Εντοπίστηκαν κομματιασμένα πτώματα 11 βρέφων (ΦΩΤΟ)

Βρέθηκαν κρυμμένα σε ψευδοροφή εγκαταλελειμμένου γραφείου κηδειών
15/10/2018 - 15:44

Λ. Κυριάκου: «Δεν είναι νόμιμο να δημιουργείται μια νέα ομάδα με το ίδιο όνομα»

Ετοιμάζονται να κινηθούν νομικά στην Ομόνοια ώστε αν διαφυλάξουν τα συμφέροντα τους
15/10/2018 - 10:31

Τσόρι Ντομίνγκες: «Νόμιζα ότι θα πεθάνω στα αποδυτήρια»

Σε αποκαλύψεις προχώρησε ο πρώην ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού Πειραίως
14/10/2018 - 17:55

Θλίψη στο παγκόσμιο μπάσκετ: «Έφυγε» στα 51 του ο Πάτρικ Μπάουμαν

Μια σοκαριστική είδηση αναστάτωσε το μεσημέρι της Κυριακής τo παγκόσμιο μπάσκετ
14/10/2018 - 16:21

Αρχίζει σήμερα το πρωτάθλημα στην καλαθόσφαιρα

Τζάμπολ με δυο αγώνες στο ΟΠΑΠ Basket League
13/10/2018 - 15:39

Μυστική βάση ελικοπτέρων των ΗΠΑ στην Κύπρο; (ΒΙΝΤΕΟ)

Πότε λειτούργησε, πόσο κόστισε και τι λέει η Κυπριακή Δημοκρατία
10/10/2018 - 21:19

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έκκληση ΚΕΒΕ για ομαλή εφαρμογή του ΓεΣΥ

"Θα πρέπει να προχωρήσουν κανονικά όλες οι διαδικασίες" τονίζει σε ανακοίνωση

Στο Κρατικό Χημείο η ποσότητα κάνναβης που εντοπίστηκε στο Παραλίμνι

Ζεύγος διαφήμιζε βιολογικά προϊόντα αλλά πωλούσε ... ναρκωτικά

Σοβαρές καταγγελίες για προϊόντα εκτός καταλόγου στα σχολικά κυλικεία (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι τιμές που προνοεί το Υπουργείο και τα πορίσματα των ερευνών του Συνδέσμου Καταναλωτών
Ελλάδα

Επικρίσεις Τούρκου ΥΠΕΣ για μεταναστευτικό

Υποστήριξε ότι η Ελλάδα δεν επιστρέφει τους λαθρομετανάστες πίσω στην Τουρκία

Στον εισαγγελέα σήμερα 21 άτομα για την τραγωδία στο Μάτι

Μεταξύ τους η Δούρου και ο Ψινάκης για παροχή εξηγήσεων για τις πράξεις ή παραλείψεις τους

Βαρύς ο πέλεκυς για τον "δράκο με το φλάουτο"

Κρίθηκε ένοχος για ασέλγεια και αποπλάνηση ανηλίκων - Καταπέλτης από την εισαγγελέα
Διεθνή

Άγκυρα: "Μπούκαρε" με τρακτέρ στη πρεσβεία του Ισραήλ (ΒΙΝΤΕΟ)

Παρά τις προειδοποιητικές βολές των Τούρκων φρουρών, ο 45χρονος συνέχιζε ανενόχλητος

15 από τα πιο σπουδαία γνωμικά του Όσκαρ Ουάιλντ

164 χρόνια από τη γέννηση του παγκοσμίου φήμης Ιρλανδού μυθιστοριογράφου

tv news

Η Άννα θορυβείται από τις πληροφορίες του Αλέξανδρου σχετικά με τον Τόνυ...

Κινητοποιεί τη Μαργκώ για να μάθει..Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδιά "Τατουάζ"
Alpha TV Κύπρου

Στα γυρίσματα όλοι θα αντιμετωπίσουν τις ομοιότητες της Νάντιας και της Μαρίνας

Η Κάτια«ξεθάβει»τη ζωγραφιά της Μαρίνας«Γυναίκα Χωρίς Όνομα»Δείτε αυτή την εβδομάδα(VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 16/10/2018 - 17:40DEAL