ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ . 2-0 ο Απόλλωνας

Μεγάλη νίκη ο Απόλλωνας μένει ζωντανός στο κυνήγι του τίτλου.

11/02/2018
18:45
90' ΓΚΟΛ 1-0 ο Απόλλωνας

Χρυσή αλλαγή ο Μάρκοβιτς για τον Αυγουστή. Ο Σέρβος σχεδόν δυο λεπτά με την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο με απευθείας εκτέλεση φάουλ νίκησε τον ανίκητο μέχρι εκείνη την ώρα Πάμπλο και έγραψε το 1-0. Πανδαιμόνιο στο Τσίρειο από τους πανηγυρισμούς των γηπεδούχων.

11/02/2018
18:43
87' Διακοπή στο παιχνίδι για διπλό τραυματισμό

Ο Πάμπλο στην έξοδο συγκρούστηκε με δύναμη με τον Μοίσοφ. Και οι δυο στο χορτάρι, τελικά σηκώθηκαν και το ματς συνεχίζεται.

11/02/2018
18:28
72' Ευκαιρία μετά από πολύ ώρα

Μακρινή μπαλιά του Σαρδινέρο, ο Γιάκολις έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Πάμπλο σε ετοιμότητα απέκρουσε την μπάλα.

11/02/2018
18:24
69' Πλήγμα με Τολμές για την ΑΕΚ

Ο Τολμές τραυματίστηκε και δεν μπορεί να συνεχίσει. Αναγκαστική αλλαγή για τον Ιδιάκεθ που βάζει τον Απόστολο Γιάννου στην θέση του Γάλλου.

11/02/2018
18:20
65' Έχει πέσει ο ρυθμός

65 λεπτά έχουν συμπληρωθεί στο Τσίρειο. Καμία σχέση η επανάληψη με τα πρώτα 45 λεπτά. Ο ρυθμός έχει πέσει και οι φάσεις έχουν λείψει. Πρώτη κίνηση για τον Αυγουστή η αλλαγή επιθετικού με τον Ζελάγια να παίρνει την θέση του Μάγκλιτσα.

11/02/2018
18:10
51' Πρώτη φάση στην επανάληψη για Απόλλωνα

Πλασέ του Παπουλή από μακριά, μπλόκαρε ο Πάμπλο.

11/02/2018
17:45
Τέλος ημιχρόνου. 0-0 στο Τσίρειο

Γεμάτο πρώτο μέρος, έλειψε μόνο το γκολ. Ωραίο ποδόσφαιρο ειδικά από τον Απόλλωνα. Τέσσερις τελικές οι ''γαλάζιοι'' με όλες στον στόχο, ισάριθμες για την ΑΕΚ με μία στον στόχο. Τέσσερις αποκρούσεις ο 39χρονος Πάμπλο που είναι ο πρωταγωνιστής του πρώτου ημιχρόνου.

11/02/2018
17:32
26' Ζητά το γκολ η ομάδα του Αυγουστή

Απευθείας φάουλ του Σαντάνα, απέκρουσε δύσκολα ο Πάμπλο.

11/02/2018
17:31
16' Nέα μεγάλη φάση για Απόλλωνα
11/02/2018
17:14
15' Δεύτερη μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα

Εξαιρετική επίθεση ξεδίπλωσε ο Απόλλωνας. Ο Πέδρο βρήκε τον Σαρδινέρο, που μπήκε στην περιοχή και σούταρε, όμως ξανά ο Πάμπλο είπε όχι σε παίκτη των ''γαλάζιων'', κρατώντας το μηδέν για την εστία του.

11/02/2018
17:10
10' Ευκαιρία για την ΑΕΚ από φάουλ

Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τολμές, η μπάλα λίγιο έξω από την εστία του Βάλε, που απλά παρακολουθούσε την πορεία της μπάλας.

11/02/2018
17:08
5' Απαντά ο Απόλλωνας

Μεγάλη ευκαιρία. Από κοντά ο Μαγκλίτσα μόνος σημάδεψε τον Πάμπλο.