Κυριακή, 14/1/2018 - 16:53
14/01/2018
18:58
Τέλος στο ντέρμπι . 1-1 τελικό αποτέλεσμα

1-1 τελικό αποτέλεσμα στον Τσίρειο, όπως και στον πρώτο γύρο στο ''Αντώνης Παπαδόπουλος''. Απόλλωνας και Ανόρθωση μοιράστηκαν τους βαθμούς, σε ένα πραγματικό ντέρμπι, όπου οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και ζήτησαν περισσότερο ένα δεύτερο γκολ.

14/01/2018
18:48
87' Ευκαιρία με Σκέμπρι

Ο Σκέμπρι βρέθηκε μέσα στην περιοχή, έκανε τις προσποιήσεις κέρδισε τις κόντρες και επιχείρησε το σουτ όταν βρήκε χώρο. Το σούτ πάντως του Μαλτέζου ήταν χλιαρό και ο Πράνιτς εύκολα ανέκοψε την πορεία της μπάλας που ήταν προς τα δίχτυα.

14/01/2018
18:42
Δείτε το γκολ του Παπουλή (ΒΙΝΤΕΟ)
14/01/2018
18:38
76' Νέα μεγάλη φάση με Ζελάγια

Ο Γιάκολις γύρισε παράλληλα από δεξιά μέσα στην περιοχή της Ανόρθωσης, ο Ζελάγια πετάχτηκε και με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα να περάσει δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Αριέλ Αρούς.

14/01/2018
18:33
72' Τεράστια ευκαιρία για Απόλλωνα, τεράστια επέμβαση ο Αρούς

Από το γύρισμα του Πέδρο, ο Μάγκλιτσα έπιασε του σουτ στην κίνηση με την μπάλα να έχει πορεία προς τα δίχτυα και τον Αρούς να κάνει την επέμβαση της βραδιάς απομακρύνοντας τον μεγάλο κίνδυνο που διέτρεξε η εστία του.

14/01/2018
18:32
71' Φάση με τον Παπουλή για Απόλλωνα

Το γύρισμα του Άλαν, ο Παπουλής σούταρε πάνω στα σώματα και στην συνέχεια από το σουτ του Άλεφ ο Απόλλωνας κέρδισε κόρνερ.

14/01/2018
18:26
65' Ρίχνει στα βαθιά τον Ματθαίου ο Λέβι

Ο 19χρονος Νικόλας Ματθαίου μπαίνει στην θέση του Ράγιος. Στα βαθιά ρίχνει τον μικρό ο Ρόνι Λέβι με τα πάντα να είναι ανοιχτά στο ντέρμπι. Ο διεθνής μεσοεπιθετικός με την Εθνική Ελπίδων είχε πάρει λεπτά συμμετοχής και με την ΑΕΚ, αλλά τότε το ματς είχε κριθεί υπέρ της Ανόρθωσης.

14/01/2018
18:21
60' ΓΚΟΛ 1-1 Ισοφαρίζει ο Απόλλωνας με τον Παπουλή

Η μπάλα έφτασε στον Φώτη Παπουλή, που βγήκε ενώπιος ενωπίω με τον Αρούς. Ο Ελλαδίτης με υποδειγματικό και ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Ισραηλινό τερματοφύλακα και έγραψε το 1-1 δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ντέρμπι.

14/01/2018
18:19
58' Κοντά στο 0-2 η Ανόρθωση

Η Ανόρθωση χτυπά στην κόντρα επίθεση και φτάνει κοντά στο 0-2. Ο Βίκτορ έκανε την προβολή ο Άλεφ πάνω στην γραμμή έδιωξε σωτήρια.

14/01/2018
18:11
50' Πρώτη αλλαγή στο παιχνίδι για λογαριασμό του Απόλλωνα

Ο Βασιλείου δεν μπορεί να συνεχίσει λόγω τραυματισμού, στην θέση του ο Αυγουστή πέρασε τον Ζάντερ Σαντάνα.

14/01/2018
18:06
46' Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο με ευκαιρία για Ανόρθωση

Σέντρα για την επανάληψη με τον Καλό να εκμεταλλεύεται την ολιγωρία των αμυντικών του Απόλλωνα, να σουτάρει και να χάνει καλή ευκαιρία για το 0-2.

14/01/2018
17:49
Ημίχρονο στο Τσίρειο. Απόλλωνας - Ανόρθωση 0-1

Το γκολ του Ντουγκλάο από το 11' δίνει το προβάδισμα στην Ανόρθωση. Διακοπή για την ανάπαυλα, μείνετε μαζί μας για να παρακολουθήσετε όσα θα συμβούν στην επανάληψη που αναμένεται με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον

14/01/2018
17:46
44' Ζήτησε πέναλτι ο Απόλλωνας

Σε μια διεκδίκηση μέσα στην περιοχή, ο Ζελάγια βρέθηκε στο έδαφος στην μονομαχία του με τον Βίκτορ. Σε replay του συνδρομητικού καναλιού της Primetel, όπου απομονώθηκε η φάση φαίνεται πως ο Πορτογάλος βρίσκει τα πόδια του Αργεντινού. Πέναλτι που δεν δόθηκε από τον Τράττο.

14/01/2018
17:32
32' Τεράστια ευκαιρία για Απόλλωνα

Ο Παπουλής δοκίμασε το σούτ, δεν πρόλαβε να διώξει ο Ντουγκλάο, ο Γιάκολις μπήκε στην πορεία της φάσης για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, ο Αρούς όμως με τεράστια επέμβαση κράτησε το μηδέν για την εστία του. Ο Απόλλωνας μετά το σοκ του γκολ που δέχτηκε δείχνει να έχει αφυπνιστεί και ζητά την ισοφάριση.

14/01/2018
17:29
Δείτε το γκολ του Ντουγκλάο (ΒΙΝΤΕΟ)

Το 0-1 για την Ανόρθωση με την κεφαλιά του Ντουγκλάο στο ματς που μεταδίδει το συνδρομητικό κανάλι της Primetel.

14/01/2018
17:25
25' Παραλίγο αυτογκόλ από τον Πράνιτς

Από την σέντρα του Βασιλείου, ο Πράνιτς έδιωξε σε κόρνερ με την μπάλα να περνά ελάχιστα έξω από την εστία της ομάδας του. Παραλίγιο αυτογκόλ από τον πολύπειρο Κροάτη, που στάθηκε πολύ τυχερός σε αυτή τη φάση.

14/01/2018
17:15
13' Απειλεί ξανά από στημένο η Ανόρθωση

Νέο κόρνερ, νέα απειλή για την εστία του Απόλλωνα. Ο Γκόρντον Σίλντεφελντ πήρε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια της εστίας του Μπρούνο Βάλε. Πρόβλημα εντοπίζεται στα στημένα για την άμυνα των γαλάζιων, που δείχνουν ζαλισμένοι μετά το γκολ του Ντουγκλάο. Ο Απόλλωνας για πρώτη φορά φέτος δέχεται πρώτος γκολ και κυνηγά το σκορ.

14/01/2018
17:12
11' ΓΚΟΛ ! 0-1 με Ντουγκλάο η Ανόρθωση

Γκολ για την Ανόρθωση που παίρνει προβάδισμα νωρίς στο Τσίρειο. Ο Ντουγκλάο μετά το κόρνερ του Ράγιος σηκώθηκε ανενόχλητος μέσα στην περιοχή και κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα του Βάλε. 0-1 για την ''Κυρία'' στο 11'.

14/01/2018
17:10
10' Πρώτη φάση στο παιχνίδι για τον Απόλλωνα

Σε σέντρα του Γιάκολις, ο Ζελάγια με κεφαλιά απείλησε την εστία του Αρούς, αλλά η μπάλα κατέληξε πάνω από τα δοκάρια του Ισραηλινού τερματοφύλακα.

14/01/2018
17:05
Συμπληρώθηκε το πεντάλεπτο στο Τσίρειο

Χωρίς φάση το πρώτο πεντάλεπτο. Ο Απόλλωνας έχει πάρει την κατοχή της μπάλας και δείχνει διάθεση να πιέσει περισσότερο και να κρατήσει τα ηνία του αγώνα.

14/01/2018
16:55
Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό λεπτό το ντέρμπι της 20ης αγωνιστικής ανάμεσα σε Απόλλωνα και Ανόρθωση.

Πρόβλημα της τελευταίας στιγμής για τον Απόλλωνα ο Ντα Σίλβα που υποφέρει από γαστρεντερίτιδα και για την Ανόρθωση ο Σισέ.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων και οι διαιτητές :

Απόλλωνας : Βάλε, Ζοάο Πέδρο, Γιούστε, Ρομπέρζ, Βασιλείου, Άλαν, Άλεφ, Μαρτίνες, Παπουλής, Γιάκολις, Ζελάγια

Ανόρθωση : Αρούς, Ντουγκλάο, Σίλντενφελντ, Πράνιτς, Σιεχού, Οικονομίδης, Βίκτορ, Ράγιος, Καρλίτος, Αμπντουλάγεφ, Καμαρά

Διαιτητές: Λεόντιος Τράττος (Δ.Τούρος, Α.Ανδρέου) Βασίλης Δημηρίου (Π.Γερασίμου)