Βαριά ήττα για την Εθνική Παίδων από την Πορτογαλία

Παρασκευή, 27/10/2023 - 17:02

Την ήττα με 7-0 από την Πορτογαλία γνώρισε η Εθνική μας ομάδα των Παίδων Κ17 σε φιλικό αγώνα που έγινε στο ΑΕΚ Αρένα.

0-0 ήταν το αποτέλεσμα στο πρώτο ημίχρονο με τους Πορτογάλους να πετυχαίνουν όλα τους τα τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο αγώνας έγινε στο πλαίσιο του UEFA U17 Friendly Preparatory Tournament 2023. Το τουρνουά διοργανώνεται από την UEFA και την ΚΟΠ για την αγωνιστική και οργανωτική  προετοιμασία ενόψει της διοργάνωσης τον ερχόμενο Μάιο στην Κύπρο της τελικής φάσης του EURO U17.

Κύπρος (Χρ. Μιχαήλ): Εύδωρας Θεοδώρου, Παναγιώτης Χαραλάμπους, Κυριάκος Στρούθου (57' Γιώργος Σκάφη), Μάξιμος Πετούσης (Χαράλαμπος Μιχάλας), Αργύρης Χριστοδούλου (80' Μάριος Θεοχάρους), Χρίστος Λουκαϊδης (80' Κωνσταντίνος Παναγή), Γιώργος Τζιωρτζής (68' Κοσμάς Ιωάννου), Μάριος Χατζηλευτέρης (57' Χρύσης Ευαγγέλου), Θεόκλειτος Πολυχρονίου (69' Μάριος Σταυρινίδης), Στέφανος Βασιλείου (80' Ραφαήλ Δημοσθένους), Άννινος Νικολάου (57' Γαβριήλ Ψηλογένης).

Στον άλλο αγώνα που έγινε το πρωί, η Πολωνία νίκησε με 2-1 την Ολλανδία.

Η Κύπρος θα ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της τη Δευτέρα με αντίπαλο την Πολωνία στις 14:30 στο ΓΣΖ.