Το «black humor» μήνυμα του Μανέ που πόρωσε τον Φιρμίνο (ΒΙΝΤΕΟ)

Τετάρτη, 19/9/2018 - 15:56

Ο Μπόμπι Φιρμίνο δεν ήθελε με τίποτα να χάσει το ματς με την Παρί, είπε στον Κλοπ το πρωί της Τρίτης πως μπορούσε να δει καθαρά και σημαντικό ρόλο στην αποφασιστικότητά του έπαιξε ένα μήνυμα του Σαντιό Μανέ!

Ο Βραζιλιάνος στράικερ της Λίβερπουλ ήταν ο άνθρωπος που προερχόμενος από τον πάγκο στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα του «Άνφιλντ», το βράδυ της Τρίτης, σκόραρε στις καθυστερήσεις για το τελικό 3-2 επί της Παρί στην πρεμιέρα της φάσης των ομίλων του Champions League.

Πανηγύρισε κλείνοντας το ένα του μάτι για να δείξει το πρόβλημα που παραλίγο να τον αφήσει εκτός μάχης έπειτα από τον τραυματισμό του στο ματς με την Τότεναμ το περασμένο Σάββατο, όμως, ο Μανέ, που... αντέγραψε τον πανηγυρισμό του καλού του φίλου, του είχε στείλει μήνυμα το προηγούμενο βράδυ, γράφοντας:

«Έλα φίλε, σε χρειαζόμαστε στο ματς. Έχουμε δει ότι σκοράρεις δίχως να κοιτάς εστία. Δεν χρειάζεσαι μάτι για να βάλεις γκολ»!