''Bροχή'' απο γκολ στο Μακάρειο, 3-3 η Δόξα με τον Εθνικό (video)

Σάββατο, 8/4/2017 - 17:54

Μοιρασιά στο Μακάρειο με βροχή από γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 8’, ο Κιπιάνι με εκτέλεση φάουλ νίκησε τον τερματοφύλακα της Δόξας γράφοντας το 0-1. Η Δόξα στο 10’ είχε δοκάρι με τον ο Γκόμες και στο 16’ κατάφερε να κάνει το 1-1 με τον  Μπραούλιο. Στο 26’ ο Ζελάγια πέτυχε γκολ για highlights αθλητικής εκπομπής με τρομερό σουτ από μακριά και έκανε το 1-2.  Στο 32’ όμως οι γηπεδούχοι απάντησαν εκ νέου. Ο Ενινφούλ πήρε την επαναφορά μετά το φάουλ του Ρούντι στο δοκάρι κάνοντας το 2-2.  Τρία λεπτά αργότερα η ομάδα της Κατωκοπιάς έφερε τα πάνω κάτω, με το δεύτερο τέρμα του  Μπραούλιο στο παιχνίδι, που της έδωσε προβάδισμα με 3-2. Η ομάδα της Άχνας όμως δεν έμεινε με δεμένα τα χέρια. Ο Κυπριανού στο 41' έγραψε το τελικό 3-3. Η καταιγίδα κόπασε στην επανάληψη, με το 3-3 να μένει ως το τέλος, αποτέλεσμα που σαφέστατα κάνει πολύ δύσκολη την υπόθεση παραμονή για την Δόξα.