Δεν παίρνει χαμπάρι η "Κυρία" του Ρόνι Λέβι

Δευτέρα, 8/1/2018 - 11:39

Τι και αν προερχόταν από δυο ανεπιτυχή αποτελέσματα με ΑΠΟΕΛ και Δόξα στα οποία κατάφερε να αποσπάσει μόλις ένα βαθμό, τι κι αν βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την ΑΕΚ (0-1), η Ανόρθωση του Ρόνι Λέβι (σημαντικότατη η αναφορά σε αυτόν) κατάφερε μέσα σε ένα ημίχρονο να διαγράψει τα πάντα, να γυρίσει τον αγώνα (3-1 τελικό) και να επανέλθει με θριαμβευτικό τρόπο στην κορυφή του πρωταθλήματος με συμπληρωμένη την 19η αγωνιστική.

Η «Κυρία» ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού με αντίπαλο την ΑΕΚ και μπορεί να μην είχε τις μεγάλες ευκαιρίες όμως ήταν εξόχως ουσιαστική και κατάφερε να πάρει μια μεγάλη νίκη ψυχολογίας αλλά και ουσίας αφού την επανάφερε στις επιτυχίες και στην κορυφή.

Η Ανόρθωση είναι καθαρά ομάδα προπονητή, αφού έχει μια συγκεκριμένη οργάνωση και δομή που δύσκολα αλλοιώνεται, είναι μια ομάδα με ηγέτη στον αγωνιστικό χώρο τον ίδιο τον προπονητή της ο οποίος μαεστρικά καταφέρνει να παίρνει το απόλυτο από τους ποδοσφαιριστές του.