''Διπλό'' του Ερμή στην Πάφο (BINTEO)

Δευτέρα, 12/3/2018 - 21:05

Στο 17΄εκτέλεση φάουλ του Μοντέιρο, κεφαλιά του Ταραλίδη η μπάλα πέρασε έξω. Ο ποδοσφαιριστής του Ερμή, μετά την κεφαλιά, ανατράπηκε από τον Κόπριβετς θα μπορούσε ο διαιτητής Νικολαίδης να δείξει το σημείο του πέναλτι, καθώς η μπάλα ήταν εντός του αγωνιστικού χώρου.

Αντίθετα στο 29΄, ο διαιτητής ήταν σωστός, στο πέναλτι που ζήτησε η Πάφος για χέρι του Μπάοουμαν, και οθρά δεν έδειξε την άσπρη βούλα. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο ο Εμεγκάρα ανενόχλητος, έκανε το πλασέ με τον Κόπριβετς να αποκρούει σωτήρια σε κόρνερ.

Στο 49' η Πάφος ζήτησε εκ νέου πέναλτι για χέρι του Τσίνα και αυτή την φορά είχε δίκιο, ωστόσο ο διαιτητής δεν υπέδειξε την παράβαση. Στο 57΄ έγινε το 0-1 . Φάουλ με εκετελεστή τον Μαρτίνιουκ, κεφαλιά του Αρτάμπε και 0-1 για την ομάδα της Αραδίππου. Στο 71' ο Κομπανί μπήκε μόνος του στην περιοχή και από διαγώνια θέση έκανε το πλασέ, με τον Αραμπατζή να διώχνει σε κόρνερ.

Στο 88΄χάθηκε η μεγαλύτερη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Το δυνατό σουτ του Ρόγκουλιτς σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Αραμπατζή.