«Διπρόσωπος» ο ΠΑΟΚ απέναντι (και) στην Άλκμααρ

Τετάρτη, 6/7/2022 - 21:59

Μακριά από τη νίκη και στο τρίτο του φιλικό επί ολλανδικού εδάφους έμεινε ο ΠΑΟΚ, που ήρθε ισόπαλος με 2-2 με την Άλκμααρ, σε ένα ματς πανομοιότυπο με εκείνο απέναντι στην Χρόνινχεν.

Καθώς ο «δικέφαλος του Βορρά» απώλεσε προβάδισμα δύο τερμάτων το οποίο του έδωσαν τα τέρματα των Ζίβκοβιτς και Μιχάι στο 5’ και στο 13’, όντας ανώτερος στο πρώτο 45λεπτο.

Με την ΑΖ να μειώνει αρχικά με το γκολ του «δικού μας» Παυλίδη στο 27ο λεπτό και τον Γκρίφιθ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 72’, εκμεταλλευόμενος την καθίζηση του αντιπάλου στην επανάληψη, σε ένα μάλλον «φτωχό» δεύτερο ημίχρονο.

Ο ΠΑΟΚ μετράει πλέον μια νίκη επί της Γκόου Αχεντ Ίγκλις, την ήττα από την Χρόνινχεν με 2-1 και τη σημερινή ισοπαλία, στα έως τώρα επίσημα φιλικά του παιχνίδια.

*πηγή φωτογραφίας: PAOK FC / ΠΑΕ ΠΑΟΚ