Δυο γκολ και δυο ασίστ ο Νεϊμάρ στην πρώτη του «παράσταση» στο Παρίσι (ΒΙΝΤΕΟ)

Δευτέρα, 21/8/2017 - 11:05

Στο πρώτο του παιχνίδι με την φανέλα της Παρί Σεν Ζερμέν στο Παρίσι ο Νεϊμάρ επεφύλασσε και την πρώτη του μεγαλειώδη εμφάνιση! Τέτοια που όλοι όσοι βρέθηκαν στις κερκίδες του «Παρκ Ντε Πρενς» είχαν κάθε λόγο να τρίβουν τα μάτια τους!

Ο Βραζιλιάνος άσος πέτυχε δύο γκολ, το ένα εξαιρετικής ομορφιάς, και έφτιαξε άλλα δύο, οδηγώντας την Παρί Σεν Ζερμέν στη νίκη 6-2 επί της Τουλούζ.

Στο 31ο λεπτό ο Νεϊμάρ ισοφάρισε σε 1-1 το τέρμα του Γκραντέλ με το οποίο οι φιλοξενούμενοι είχαν ανοίξει το σκορ. Στο 35ο λεπτό ο Ραμπιό έδωσε προβάδισμα στους Παριζιάνους.

Στο 69ο λεπτό ο Βεράτι αποχώρησε από τον αγώνα μετά από δεύτερη κίτρινη κάρτα που δέχθηκε. Ωστόσο η αποβολή αυτή δεν άλλαξε τα... δεδομένα στο παιχνίδι. Ο Καβάνι με πέναλτι στο 75ο λεπτό έκανε το 3-1. Ο Τιάγκο Σίλβα τρία λεπτά αργότερα με αυτογκόλ διαμόρφωσε στο 3-2 το σκορ.

Τα επόμενα λεπτά ήταν εφιαλτικά για την Τουλούζ. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρία γκολ με τους Παστόρε (82’), Κουρτσαβά (84’) και Νεϊμάρ (90’) διαμορφώνοντας το τελικό 6-2.