Αθλητικά

Ηχηρό ''όχι'' του Ροναλντίνιο στους Τουρκοκύπριους

ΡΟΝΑΛΝΤΙΝΙΟ

Ο Ροναλντίνιο ένας από τους μεγαλύτερους ποδοσφαιριστές όλων των εποχών αρνήθηκε πρόταση ύψους 500 000 ευρώ ώστε να αγωνιστεί σε φιλικό αγώνα στα κατεχόμενα.

Πιο συγκεκριμένα η πρόταση έγινε από  «βουλευτή» του Ψευδοκράτους μέσω του αδελφού και μάνατζερ του ποδοσφαιριστή, η απάντηση όμως του Βραζιλιάνου σούπερ σταρ ήταν αποστομωτική.

Ο Ροναλντίνιο απάντησε μέσω μηνύματος ακριβώς έτσι:
''Ξέρω ότι υπάρχουν προβλήματα, βρείτε τα (εννοεί να λυθεί το Κυπριακό) και εγώ δεν θέλω λεφτά για ένα τέτοιο αγώνα. Αλλά βρείτε τα γιατί δεν μου αρέσει αυτό το πρόβλημα'', είπε ο σπουδαίος Βραζιλιάνος ρίχνοντας ''πόρτα'' στα κατεχόμενα. 

Επόμενο άρθρο

Χωρίς τον Τρισκόφσκι θα υποδεχθεί τον Άρη

Η ΑΕΚ ολοκλήρωσε την προετοιμασία της για τον αγώνα με τον Άρη στην Αρένα
12/01/2018 - 12:56

ΣχετικέςΕιδήσεις

"Ένεση" Ερντογάν στην οικονομία του ψευδοκράτους, με δύο δις τουρκικές λίρες

Ο Τούρκος Πρόεδρος υπέγραψε πρωτόκολλο βοήθειας για παροχή χρηματικής βοήθειας
05/06/2018 - 07:25

Ο Ελληνοκύπριος που αποφάσισε να ξαναχτίσει το σπίτι του στα κατεχόμενα (ΒΙΝΤΕΟ)

Πήρε τις “άδειες” αλλά Τ/κ εμπόδισαν τον εργολάβο να αρχίσει
01/06/2018 - 11:25

Υψώνουν τη σημαία του ψευδοκράτους σε βρετανικά γήπεδα (BINTEO)

Στο “κενό” τα διαβήματα της ομογένειας
27/05/2018 - 20:31

Θα δικαστεί στην Κυπριακή Δημοκρατία αρχικά ο Τούρκος ισοβίτης Γιλμάζ Γκιουμούς

Τι δηλώνει ο Τ/κ συμπρόεδρος της Τεχνικής Επιτροπής για την εγκληματικότητα
25/05/2018 - 16:11

O Ροναλντίνιο παντρεύεται τις... γυναίκες της ζωής του! Και τις δύο!

Δεν μπορούσε να διαλέξει κι έτσι θα βάλει... "διπλο" στεφάνι
24/05/2018 - 15:48

Κάθοδος Αφρικανών αστέρων του ποδοσφαίρου στα κατεχόμενα (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Πρωτοφανής πρόκληση του ψευδοκράτους, με πρόσχημα φιλανθρωπική διοργάνωση
17/05/2018 - 18:01

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ληστεία με λεία 300 ευρώ σημειώθηκε σε περίπτερο στη Λεμεσό

Τι είπε ο άγνωστος άνδρας στον υπάλληλο ζητώντας του τις εισπράξεις

Συνελήφθη νεαρός που πουλούσε laughing gas στην Αγία Νάπα

Στην κατοχή του εντοπίστηκαν μια φιάλη, αμπούλες και μπαλόνια

Κλειστή η σήραγγα στην είσοδο της Πάφου, με κατεύθυνση τη Λεμεσό

Οι κλειστοί δρόμοι και οι διευθετήσεις σε όλες τις επαρχίες
Ελλάδα

Μέρκελ:"Θα καταφέρουμε να κάνουμε με την Ελλάδα το τελευταίο βήμα στο πρόγραμμα"

"Τότε όλες οι χώρες του ευρώ θα βρίσκονται εκτός προγραμμάτων"

Έλληνες Στρατιωτικοί: "Δεν είχαμε σκοπό να διαπράξουμε έγκλημα" (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Υπό δρακόντεια μέτρα οδηγήθηκαν και πάλι στις φυλακές υψίστης ασφαλείας της Ανδριανούπολης

Επικύρωσε τη συμφωνία για τη "Βόρεια Μακεδονία" το κοινοβούλιο της ΠΓΔΜ

Αναμένεται να οριστεί ημερομηνία για διεξαγωγή δημοψηφίσματος, ώστε να τεθεί σε ισχύ
Διεθνή

Έκρηξη χαμηλής ισχύος αναστάτωσε σταθμό τρένων στο Λονδίνο

Κανένας σοβαρός τραυματισμός μέχρι στιγμής αναφέρει η βρετανική αστυνομία

Αποχωρούν από το Συμβούλιο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων του ΟΗΕ οι ΗΠΑ

Ο λόγος της αποχώρησής τους και πότε αναμένεται να γίνει η ανακοίνωση

Ντόναλντ Τραμπ: "Όποιος δεν έχει σύνορα, δεν έχει ούτε χώρα"

"Οι Δημοκρατικοί βλέπουν τους μετανάστες ως μελλοντικούς ψηφοφόρους"

tv news

O Αχιλλέας κάνει μια πρόταση στη Ρενάτα που μπορεί να τα ανατρέψει όλα...

Ποιος θα νικήσει στον πόλεμο και ποιος θα το χάσει;Τετάρτη:Nέο επεισόδιο Έλα στη θέση μου
Alpha TV Κύπρου

Θεοχάρης&Βέρα έρχονται πιο κοντά. Αυτό δεν θα περάσει απαρατήρητο από τον Νικόλα

Ο οποίος κάνει την έκπληξη και αφήνει άφωνη τη Βέρα...Τετάρτη:Διπλό Επεισόδιο Τατουάζ
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 20/06/2018 - 08:30SLAM