Είδηση: Η Μάντσεστερ Σίτι δεν κέρδισε!

Κυριακή, 31/12/2017 - 16:11

Το σερί νικών της Μάντσεστερ Σίτι σταμάτησε στο «Σέλχαρστ Παρκ», με τη μαχητική Κρίσταλ Πάλας να την υποχρεώνει σε λευκή ισοπαλία (0-0). Έχασε πέναλτι στις καθυστερήσεις του ματς ο Λούκα Μιλιβόγεβιτς.

Χρειάστηκε να φτάσουμε οκτώ ώρες πριν το τέλος του ημερολογιακού έτους 2017, ωστόσο βρέθηκε... επιτέλους μια ομάδα να «φρενάρει» την υπερηχητική Μάντσεστερ Σίτι του Πεπ Γκουαρδιόλα στην Premier League! Από την 21η Αυγούστου και το εντός έδρας 1-1 με την Έβερτον, μέχρι την σημερινή ισοπαλία (0-0) στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας που μάχεται για την παραμονή της στην πρώτη κατηγορία, είχαν μεσολαβήσει 18 συνεχόμενα τρίποντα για τους «Πολίτες» στο αγγλικό πρωτάθλημα, με απολογισμό μάλιστα 10 - 0 - 0 μακριά από το «Etihad» την φετινή σεζόν.

Μάλιστα, η ομάδα του Ρόι Χότζον ήταν αυτή που έχασε την μεγαλύτερη ευκαιρία για να πάρει τη νίκη στην αναμέτρηση του «Σέλχαρστ Παρκ», καθώς ο Βραζιλιάνος τερματοφύλακας των πρωτοπόρων, Έντερσον Μοράες, απέκρουσε την εκτέλεση πέναλτι του Σέρβου διεθνούς ανασταλτικού μέσου και πρώην αρχηγού του Ολυμπιακού, Λούκα Μιλιβόγεβιτς, στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η Πρέμιερ Λιγκ «παίζει» αποκλειστικά στη Cytavision. Δείτε το πρόγραμμα μεταδόσεων: https://www.cyta.com.cy/tv-live-sports-events/en