Αθλητικά

Εμείς θέλουμε... Ζλατανιές στο Μουντιάλ, κι ας ωρύεται ο κόουτς (ΒΙΝΤΕΟ)

ΖΛΑΤΑΝ ΙΜΠΡΑΪΜΟΒΙΤΣ ΣΟΥΗΔΙΑ

Κουρασμένος από τη φημολογία και την προσμονή των Σουηδών οπαδών να ξαναδούν τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς στην εθνική ομάδα, στο Μουντιάλ του 2018, εμφανίστηκε ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Γιάνε Άντερσον.

Λίγο μετά την πρόκριση στα τελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Ρωσίας και με τον αστέρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να έχει... αφήσει το στίγμα του μέσω social media για την επιτυχία της εθνικής ομάδας της πατρίδας του, ο ομοσπονδιακός κόουτς τοποθετήθηκε και ουσιαστικά... έκλεισε την πόρτα!

«Είναι τρομερό! Ο Ζλάταν έχει σταματήσει από την εθνική ομάδα εδώ και 1,5 χρόνο και ακόμα μιλάμε για εκείνον! Θεέ μου, πρέπει να μιλήσουμε για άλλους σπουδαίους παίκτες που έχουμε στην ομάδα και προσφέρουν.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι παρουσιάσαμε ενότητα καθ' όλη τη διάρκεια των προκριματικών και πρέπει ν' ασχοληθούμε με τους ήρωες που είναι εν ενεργεία.

Ο Ζλάταν έχει αποφασίσει να αποσυρθεί από την εθνική ομάδα, είναι σπουδαίος, πρωταθλητής, αλλά οφείλουμε να βρούμε τρόπο να παίζουμε δίχως αυτόν». 

ΒΙΝΤΕΟ: Πέντε χρόνια ακριβώς πριν στο μεταξύ, ο Ιμπραΐμοβιτς είχε κάνει αυτή τη... Ζλατανιά σε φιλικό παιχνίδι με την Αγγλία:

Επόμενο άρθρο

Ο Παντελή επιβεβαίωσε τις συζητήσεις για το «μπαμ»

«Το όνομα του είναι στη σφαίρα των συζητήσεων», απάντησε σε ερώτηση για πιθανή επιστροφή
14/11/2017 - 15:14

ΣχετικέςΕιδήσεις

Στηρίζει Μουρίνιο ο Ζλάταν

Με ιδιαίτερα θερμά λόγια μίλησε για το πρόσωπο του Ζοσέ Μουρίνιο ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς
11/10/2018 - 14:26

Ζλάταν χωρίς «φρένα» στο MLS (BINTEO)

Ο Σουηδός φαίνεται να έχει βρει τον παλιό καλό του εαυτό στην άλλη άκρη του Ατλαντικού
30/09/2018 - 16:45

Ζλάταν: «Έλεγαν πως δεν θα μπορώ να σκοράρω και έφτασα τα 500 γκολ»

Ο Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς έφτασε πριν μερικές μέρες τα 500 γκολ και ξεσπάθωσε
22/09/2018 - 14:04

Το 500ο γκολ του Ιμπραΐμοβιτς ήρθε με... Ζλατανιά (ΒΙΝΤΕΟ)

«Όλοι θα θυμούνται το Τορόντο – Ήταν το 500ο θύμα μου», δήλωσε ο πρώην διεθνής άσος
16/09/2018 - 12:16

Θέμα με Βοζίνια στην ΑΕΛ

Με «σουβενίρ» ένα πρόβλημα τραυματισμού, επέστρεψε από τις υποχρεώσεις με την Εθνική του
13/09/2018 - 13:46

Σπουδαίο παιχνίδι απόψε για το Nations League

Σε πλήρη εξέλιξη η νέα διοργάνωση της UEFA - Τα αποτελέσματα και η συνέχεια
10/09/2018 - 14:06

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αναστάτωση στις Κεντρικές Φυλακές για τις αποφυλακίσεις επ' αδεία (ΒΙΝΤΕΟ)

Μετά τον ντόρο για τους "VIP κρατούμενους", διαμαρτύρονται για την πρόταση για τροποποίηση

Συμπλοκή με μαχαιρώματα στη Λεμεσό για μια...θέση στάθμευσης (BINTEO)

Αλλοδαπός του επιτέθηκε ενώ προσπαθούσε να σταθμεύσει το όχημα του

Ηλικιωμένος προσέκρουσε σε περιπολικό (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυκλοφοριακό έμφραγμα προκλήθηκε όταν μεθυσμένος οδηγός προκάλεσε καραμπόλα
Ελλάδα

Βαρύς ο πέλεκυς για τον "δράκο με το φλάουτο"

Κρίθηκε ένοχος για ασέλγεια και αποπλάνηση ανηλίκων - Καταπέλτης από την εισαγγελέα

Σεισμός 4 ρίχτερ ταρακούνησε τη Θεσσαλονίκη

Έγινε αισθητός και σε νοτιοανατολικές περιοχές του νομού

Συνεργείο καθαρισμού εντόπισε ανθρώπινο κρανίο στην Πρέβεζα (ΦΩΤΟ)

Τσάπα εργάτη χτύπησε πάνω του, ενώ καθάριζε περιοχή από άγρια χόρτα
Διεθνή

Η Ρωσική Ορθόδοξη Εκκλησία σπάει κάθε δεσμό με το Πατριαρχείο Κωνσταντινουπόλεως

Πρόκειται για το μεγαλύτερο σχίσμα της σύγχρονης ορθόδοξης ιστορίας

Στις πληγείσες περιοχές από τον τυφώνα "Μάικλ" μεταβαίνει ο Τραμπ

Ο Αμερικανός Πρόεδρος θέλει να δει από κοντά τις καταστροφές σε Φλόριντα και Τζόρτζια

22 από τα πιο σπουδαία γνωμικά του υπαρξιστή φιλόσοφου Νίτσε

174 χρόνια από τη γέννηση του Γερμανού φιλόσοφου Φρίντριχ Νίτσε

tv news

Στα γυρίσματα όλοι θα αντιμετωπίσουν τις ομοιότητες της Νάντιας και της Μαρίνας

Η Κάτια«ξεθάβει»τη ζωγραφιά της Μαρίνας «Γυναίκα Χωρίς Όνομα»Τρίτη & Τετάρτη Nέα Επεισόδια
Alpha TV Κύπρου

H δίκη συνεχίζεται..Oι καταθέσεις των μαρτύρων δεν αφήνουν περιθώρια ελπίδας...

Ο Νικόλας αποφασίζει να αντιμετωπίσει τον Χάρη... Δευτέρα: Nέο Επεισόδιο Τατουάζ
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 15/10/2018 - 23:00ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ