Αθλητικά

Εμείς θέλουμε... Ζλατανιές στο Μουντιάλ, κι ας ωρύεται ο κόουτς (ΒΙΝΤΕΟ)

ΖΛΑΤΑΝ ΙΜΠΡΑΪΜΟΒΙΤΣ ΣΟΥΗΔΙΑ

Κουρασμένος από τη φημολογία και την προσμονή των Σουηδών οπαδών να ξαναδούν τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς στην εθνική ομάδα, στο Μουντιάλ του 2018, εμφανίστηκε ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Γιάνε Άντερσον.

Λίγο μετά την πρόκριση στα τελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Ρωσίας και με τον αστέρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να έχει... αφήσει το στίγμα του μέσω social media για την επιτυχία της εθνικής ομάδας της πατρίδας του, ο ομοσπονδιακός κόουτς τοποθετήθηκε και ουσιαστικά... έκλεισε την πόρτα!

«Είναι τρομερό! Ο Ζλάταν έχει σταματήσει από την εθνική ομάδα εδώ και 1,5 χρόνο και ακόμα μιλάμε για εκείνον! Θεέ μου, πρέπει να μιλήσουμε για άλλους σπουδαίους παίκτες που έχουμε στην ομάδα και προσφέρουν.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι παρουσιάσαμε ενότητα καθ' όλη τη διάρκεια των προκριματικών και πρέπει ν' ασχοληθούμε με τους ήρωες που είναι εν ενεργεία.

Ο Ζλάταν έχει αποφασίσει να αποσυρθεί από την εθνική ομάδα, είναι σπουδαίος, πρωταθλητής, αλλά οφείλουμε να βρούμε τρόπο να παίζουμε δίχως αυτόν». 

ΒΙΝΤΕΟ: Πέντε χρόνια ακριβώς πριν στο μεταξύ, ο Ιμπραΐμοβιτς είχε κάνει αυτή τη... Ζλατανιά σε φιλικό παιχνίδι με την Αγγλία:

Επόμενο άρθρο

Ο Παντελή επιβεβαίωσε τις συζητήσεις για το «μπαμ»

«Το όνομα του είναι στη σφαίρα των συζητήσεων», απάντησε σε ερώτηση για πιθανή επιστροφή
14/11/2017 - 15:14

ΣχετικέςΕιδήσεις

Σουηδία: Τρεις νεκροί από πυροβολισμούς στο κέντρο του Μάλμε (ΦΩΤΟ)

Παρατηρείται αύξηση του βίαιου εγκλήματος στη σκανδιναβική χώρα
19/06/2018 - 16:58

Σουηδία: Συναγερμός στο κέντρο της Μάλμε μετά από πυροβολισμούς (ΦΩΤΟ)

Αποτέλεσμα να τραυματιστούν τέσσερα άτομα
18/06/2018 - 22:35

Πρώην διεθνής ποδοσφαιριστής σε κύκλωμα στοιχηματισμού

Αποκαλύψεις για πρώην Ελλαδίτη ποδοσφαιριστή και για ομάδα από ομογενείς
22/05/2018 - 10:20

Οι Εθνικές ομάδες μπάσκετ έχουν το δικό τους σπίτι στον Αγιο Δομέτιο (ΒΙΝΤΕΟ)

Υπογράφηκε η συμφωνία ανάμεσα στην ΚΟΚ και τον δήμο για το κλειστό στάδιο
15/05/2018 - 18:13

To πάλεψε με Σουηδία η Εθνική Ελπίδων

Γνώρισε την ήττα με 1-0 στην '' ΑΕΚ Αρένα''
27/03/2018 - 17:20

Φεύγει από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ το καλοκαίρι ο Ζλάταν

Ο Μουρίνιο αποκάλυψε το τέλος της συνεργασίας με τον Ιμπραίμοβιτς
02/03/2018 - 16:25

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πάφος: Εμπρησμός σε όχημα 42χρονου στο Αναβαργός

Από εξετάσεις διαφάνηκε πως η φωτιά οφείλεται σε κακόβουλη ενέργεια.

To Υπουργείο Παιδείας απαντά στις επικρίσεις για τον μισθό Συμβούλου του

Σε ανακοίνωση αναφέρει την μηνιαία αμοιβή του Γιώργου Σκαλιά

Λάρνακα: Καταζητείται 46χρονος ύποπτος για διάρρηξη και κλοπή

Η Αστυνομία ζητά την βοήθεια του κοινού για τον εντοπισμό του
Ελλάδα

Σύλληψη Τούρκων δημοσιογράφων στην Αλεξανδρούπολη

Έκαναν δοκιμαστική μετάδοση για τη συμπλήρωση δύο ετών από το αποτυχημένο πραξικόπημα

Θεσσαλονίκη: Δυο συλλήψεις για παράνομη μεταφορά 23 αλλοδαπών

Οι συλληφθέντες θα οδηγηθούν στον αρμόδιο εισαγγελέα

Κατερίνη: Κατασχέθηκαν 33.000 είδη παρεμπορίου και συνελήφθησαν 10 άτομα

Οι συλληφθέντες, σύμφωνα με τις αστυνομικές Αρχές, είναι αλλοδαποί
Διεθνή

Ντόναλντ Τραμπ και Βλαντιμίρ Πούτιν, τα λένε στο Ελσίνκι

Σε εξέλιξη η κρίσιμη συνάντηση για το μέλλον των σχέσεων ΗΠΑ - Ρωσίας

Γιατί οι προσδοκίες από τη συνάντηση Τραμπ-Πούτιν είναι χαμηλές;

Έκθεση των μυστικών υπηρεσιών των ΗΠΑ αναδεικνύει τα “αγκάθια”

tv news

Ο Πέτρος και η Σοφία καθημερινά μας «διηγούνται» και μια νέα ταξιδιωτική ιστορία

Αυτό το ζευγάρι θα σας ταξιδέψει παντού! «Love and Travel» καθημερινά στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Ο Φώτης συνειδητοποιεί ότι δεν έχουν κοινά ενδιαφέροντα με τη Χριστίνα...

Έτσι αυτή προσπαθεί να...δημιουργήσει! "Μην αρχίζεις τη μουρμούρα: Δευτέρα, Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 16/07/2018 - 18:00ALPHA NEWS