Ένα βήμα πριν το έκτο συνεχόμενο πρωτάθλημα ο ΑΠΟΕΛ (BINTEO)

Σάββατο, 5/5/2018 - 21:10

Aποστολή εξετελέσθη. Ο ΑΠΟΕΛ πήρε το ζητούμενο στο Τσίρειο και είναι ένα βήμα πριν τον τίτλο, καθώς χρειάζεται ακόμη μια νίκη την τελευταία αγωνιστική κόντρα στην Ανόρθωση στο ΓΣΠ.

Οι γαλαζοκίτρινοι μπήκαν με διάθεση να καθαρίσουν το ματς από την αρχή. Έφτιαξαν φάσεις, έχασαν ευκαιρίες, είχαν δοκάρι με τον Λάγο, αλλά κόντρα στην ροή του αγώνα η ΑΕΛ προηγήθηκε με τον Ηλία, μετά από λάθος του Μερκή. Η απάντηση για τους πρωταθλήτες ήταν πολύ γρήγορη καθώς με τον Ντελατόρε έφτασαν στην ισοφάριση.

Ο Ποτέ κρατούσε το καλύτερο για τις καθυσετερήσεις του ημιχρόνου, φέρνοντας τα πάνω κάτω. Ο Αφρικανός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 2-1 σε κομβικό σημείο του ματς.

Στην επανάληψη ο ΑΠΟΕΛ απλά διαχειρίστηκε το αποτέλεσμα χωρίς να πιέσει αλλά και χωρίς να πιεστεί. Το πολύτιμο τρίποντο ήρθε στην Λεμεσό και όλοι τώρα βλέπουν το ματς της τελευταίας αγωνιστική όπου θέλουν να πανηγυρίσουν το έκτο συνεχόμενο πρωτάθλημα.

Θυμηθείτε εδώ την εξέλιξη του παιχνιδιού στην ζωντανή μετάδοση του alphanews.live.