Επιτέλους νίκη για τον Ερμή (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 24/9/2017 - 19:56

Ελάχιστες ήταν οι ευκαιρίες μπροστά από τις εστίες των δυο ομάδων στο πρώτο ημίχρονο.

Η ομάδα της Άχνας είχε κάποιες καλές στιγμές για να ανοίξει το σκορ, ενώ ο Ερμής είχε την κατοχή χωρίς όμως να δημιουργήσει κάτι το αξιοσημείωτο.

Στο δεύτερο μέρος  ξεκίνησε με αργό τέμπο με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να δημιουργήσουν ώστε να πετύχουν το γκολ.

Τελικά οι γηπεδούχοι του Ερμή θα καταφέρουν να πάρουν το προβάδισμα στο 66΄ με τον Τσίνα. Ο ακραίος ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων σέντραρε από πλάγια, η μπάλα κόντραρε σε αμυνόμενο και πήγε στο πλεκτό του Μπογκαντίνοφ. Ένα λεπτό πριν το 70΄ ο Πατσέκο εκτέλεσε απευθείας φάουλ για τον Ερμή όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω.

Ο Ερμής τέσσερα λεπτά πριν το τέλος έφτασε πολύ κοντά στο δεύτερο γκολ με τον Γεωργιάδη όμως το πλασέ του Ελλαδίτη έδιωξε ο Μπογκαντίνοφ.

Ο Ερμής σφράγισε την νίκη του στις καθυστερήσεις με τον Εμεγκάρα στο 92΄. Μετά από αντεπίθεση, ο Γεωργιάδης έδωσε στον Εμεγκάρα και αυτός με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στο ΓΣΖ.

Ερμής: Αραμπατζής, Ζακάρια, Ταραλίδης, Χριστοφή, Νταμτσέφσκι, Θεοδώρου (52΄ Γεωργιάδης) Μαρτίνιουκ, Σανδραβέλης (80΄ Ψάλτης) Γουίκς, Τσίνα, Εμεγκάρα

Εθνικός: Μπογκατίνοφ, Στόιτσεφ, Ρόκατς, Φιλίποφ, Σικάρσκι (83΄ Γκαβρίλα) Ντόβνια, Πιντσέλι, Κυπριανού