Φιλική ήττα για τον Άρη κόντρα στη Στρουμ Γκρατς

Παρασκευή, 14/7/2023 - 21:00
ΑΡΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

Τη φιλική ήττα με 2-0 γνώρισε ο Άρης κόντρα στη Στρουμ Γκρατς.

Παιχνίδι στο οποίο ο προπονητής των Λεμεσιανών είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε πολλούς ποδοσφαιριστές, βγάζοντας χρήσιμα συμπεράσματα.

Ο Άρης μπήκε ορεξάτος και δημιούργησε ευκαιρίες, χωρίς ωστόσο να απειλήσει ιδιαίτερα τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Το πρώτο γκολ της αναμέτρησης ήρθε με πέναλτι όταν ο Γιαγκό ανέτρεψε στην περιοχή ποδοσφαιριστή της Στουρμ Γκρατς, με τους Αυστριακούς να ευστοχούν από τα 11 βήματα, ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έγινε το 2-0.

Η αρχική ενδεκάδα του Σπιλέφσκι: Βανά, Μπαμπίκα, Μπρόρσον, Μπένγκτσον, Καζού, Γκομίς, Μοντνόρ, Μουσούντα, Στρούσκι, Σζόκε, Γιαγκό

Αγωνίστηκαν επίσης ως αλλαγή οι: Σωφρονίου, Μπράουν, Μαγιαμπέλα, Μεντιούπ, Στεπίνσκι, Σπόλιαριτς, Ουρόσεβιτς Δημητρίου, Κορομά, Χρυσοστόμου και Γιαντάλ.

Επόμενο φιλικό για τους πρωταθλητές την Κυριακη (16/07) κόντρα στη Ντιναμό Κιέβου.