Φιλική νίκη με νέα πρόσωπα για τον ΑΠΟΕΛ

Παρασκευή, 5/8/2022 - 20:20

Ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε με 5-1 σήμερα (05/08), εναντίον του Ολυμπιακού σε φιλικό αγώνα, στον «Αρχάγγελο» στις 18:30.

Το σκορ άνοιξε στο 18ο λεπτό ο Ντάνι Μπλουμ, ο οποίος έκανε και το ανεπίσημο ντεμπούτο του. Το δύο μηδέν έκανε ο Σατσιάς στο 38ο λεπτό. Στο 53ο λεπτό ο Θεοδώρου έσπρωξε κα αυτός την μπάλα στα δίχτυα, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Ολυμπιακός έκανε το 4-1 από γκολ του Κα. Το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε, από τον Πολυκάρπου στο 67ο λεπτό.

Ο Σωφρόνης Αυγουστή είχε την ευκαρία να δώσει χρόνο συμμετοχής στα νέα μεταγραφικά αποκτήματα των «γαλαζοκίτρινων» και να δει σε τι κατάσταση βρίσκονται.

Στην αντίπερα όχθη, ο Ολυμπιακός που συνεχίζει την  προετοιμασία του, ενόψει της νέας σεζόν, χρησιμοποίησε όλους τους ποδοσφαιριστές, που είχε στην διάθεση του, με τον Νεντιμ Τούτιτς να συγκεντρώνει σημαντικά στοιχεία για την συνέχεια.

Η ενδεκάδα του ΑΠΟΕΛ: Τσιλιγγίρης, Ντβάλι, Έσελινγκ, Σούσιτς, Γουίλερ, Σατσιάς, Κοσταντίνοφ, Βιγιαφάνες, Μπλουμ, Μαρκίνιος, Θεοδώρου

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Τσάρλες, Λιασίδης, Καρτασιάν, Ντουράνσκι, Ντεσιρέ, Κα, Ευτυχίδης, Πεχλιβάνης, Σάλι, Νανι, Κυριάκου