«Φωνάζει» για ενίσχυση στην επίθεση ο Απόλλωνας

Κυριακή, 27/11/2022 - 12:00

Ο Απόλλωνας γνώρισε την ήττα με 1-0 από την ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta και υποχρεώθηκε σε νέα απώλεια βαθμών.

Οι «κυανόλευκοι» πραγματοποίησαν μια καλή εμφάνιση ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, όπου έλεγχαν την κατοχή και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες, όμως δεν κατάφεραν να τις μεταφράσουν σε γκολ, για άλλον έναν αγώνα.

Εδώ και αρκετό καιρό στην ομάδα της Λεμεσού, φαίνεται ότι λείπει η ουσία ακόμα και εάν έχει ποιότητα δημιουργικά. Όπως και εχθές, έτσι και στην ισοπαλία με τον Ολυμπιακό, αλλά και σε προηγούμενους αγώνες, η επίθεση των περσινών πρωταθλητών δυσκολεύεται να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Γεγονός που έχουν πληρώσει, χάνοντας πολύτιμους βαθμούς που τους άφησαν στην 5η θέση. Ο Κωνσταντίνος Μακρίδης καλείται να βρει λύσεις σε αυτό το πρόβλημα, το συντομότερο δυνατόν, ώστε να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα.

Αν αυτό δεν συμβεί, η διοίκηση του Απόλλωνα πρέπει να εκμεταλλευτεί την επερχόμενη μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου, βρίσκοντας έναν παίκτη, που θα... ξεκλειδώσει την επίθεση των «κυανόλευκων» και θα τους επιτρέψει να αλλάξουν εικόνα.

Πλέον η ομάδα της Λεμεσού, στρέφει την προσοχή της, στο τοπικό ντέρμπι της Κυριακής (04/12, 19:00) κόντρα στην ΑΕΛ, όπου έχει ως μοναδικό στόχο το τρίποντο.