Ισόπαλη η «πρόβα τζενεράλε» της ΑΕΚ

Σάββατο, 6/7/2019 - 20:29

Ισόπαλο ολοκληρώθηκε το τελευταίο φιλικό της ΑΕΚ, πριν η ομάδα κάνει πρεμιέρα στη νέα σεζόν, κόντρα στην Πέτροκουμπ Μολδαβίας (Πέμπτη 11/07, 18:30). Οι Λαρνακείς έμειναν στο 1-1 με τον Εθνικό Άχνας στο «ΑΕΚ Αρένα», δεχόμενοι γκολ στο 89ο λεπτό.

Το γκολ για τους «κιτρινοπράσινους» σημείωσε ο Ακοράν στο 55' μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Τέτε. Για την ομάδα της Άχνας, ισοφάρισε ο Χαραλάμπους. Ο αγώνας έγινε στην παρουσία 2000 θεατών, που είχαν την ευκαιρία να δουν και τον Ραούλ από κοντά.

Η αρχική ενδεκάδα της ΑΕΚ: Χριστοδούλου, Μοισόφ, Γκονζάλες, Τρουγιόλς, Χέφελ (39΄ Ραούλ), Κάσες, Σάστρε, Τέτε, Τρισκόφσκι, Γιάννου, Φλοριάν. Στο ημίχρονο ο Ιμανόλ Ιδιάκεθ προχώρησε σε άλλες οχτώ αλλαγές.

Εθνικός (Εγκωμίτης): Μπογκατίνοφ, Ευσταθίου, Γκλομπάρτ, Φοινίρης, Μιγκέλ, Καπαρτής, Μαρκόφσκι, Κοστόφσκι, Κυπριανού, Χριστοφή, Παπαγεωργίου