Ισπανία - Ρωσία 1-1 (3-4 πέναλτι) (ΒΙΝΤΕΟ/ΦΩΤΟ)

Κυριακή, 1/7/2018 - 19:42

Η Ρωσία επικράτησε με 4-3 της Ισπανία στην διαδικασία των πέναλτι και πέρασε στα προημιτελικά.

Οι δυο ομάδες έμειναν στο 1-1 στην κανονική διάρκεια ενώ στην παράταση καμία εκ των δυο ομάδων κατάφερε να σκοράρει και μοιραία οδηγηθήκαμε στην διαδικασία των πέναλτι.

Αρχικά το σκορ άνοιξε στο 12΄ μετά από αυτογκόλ του Ιγκνάσεβιτς, ενώ η Ρωσία ισοφάρισε από το σημείο του πέναλτι μετά από χέρι του Πικέ με τον Τζιούμπα στο 41΄.

Στην επόμενη φάση έχουν ήδη προκριθεί Γαλλία και Ουρουγουάη οι οποίες θα βρεθούν και αντιμέτωπες.

Ο νικητής του Ισπανία-Ρωσία θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αποψινού (21:00) αγώνα μεταξύ Κροατίας και Δανίας.

Η Ρωσία θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αποψινού (21:00) αγώνα μεταξύ Κροατίας και Δανίας.

Ιστορική 4η αλλαγή για πρώτη φορά σε παγκόσμιο κύπελλο

Ο Στάνισλαβ Τσερτσέσοφ έγραψε ιστορία, όταν στο 97ο λεπτό πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τον Γερόχιν στην θέση του Κουζιάεφ, ενώ λίγο αργότερα (104’) τον μιμήθηκε ο Φερνάντο Ιέρο με τον Ροντρίγκο που πήρε την θέση του Μάρκο Ασένσιο

01/07/2018
19:18
108΄ Σπουδαία ευκαιρία για την Ισπανία

Ο Μορένο μπήκε από δεξιά στην περιοχή έκανε το σουτ όμως ο Ακινφέεβ έδιωξε στην επαναφορά ο Καρβαχάλ δεν μπόρεσε να σκοράρει

85΄ Διπλή ευκαιρία για την Ισπανία

Σουτ του Ινιέστα έξω από την περιοχή ο Ακινφέεβ έδιωξε, ο Άσπας στην επαναφορά γύρισε την μπάλα χωρίς όμως να υπάρξει κάποιος συμπαίκτης του για να μπορέσει να τελειώσει την φάση

01/07/2018
18:41
Το γκολ της Ισπανίας σε ΒΙΝΤΕΟ
01/07/2018
18:32
75΄ Η Ισπανία κρατάει μπάλα τα τελευταία λεπτά χωρίς όμως να δημιουργήσει φάσεις
01/07/2018
18:21
64΄ Έπεσε αρκετά ο ρυθμός του αγώνα
01/07/2018
18:09
55΄ Η Ισπανία θέλει να επιβάλει τον ρυθμό της όμως η Ρωσία κρατάει χωρίς να κινδυνεύσει

17:26
25΄ Χωρίς κάποια φάση μετά το γκολ, η Ρωσία σταδιακά ανέβηκε χωρίς όμως να προκαλέσει προβλήματα στον Ντε Χέα
01/07/2018
17:11
12΄ ΓΚΟΛ για την Ισπανία με αυτογκόλ του Ιγκνάσεβιτς

Στην πρώτη της φάση η Ισπανία καταφέρνει να προηγηθεί. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Ασένσιο από τα δεξιά Ράμος και Ιγκνασέβιτς τραβιούνται μέσα στην περιοχή και ο Ρώσος στόπερ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του

01/07/2018
17:10
10΄Η Ισπανία ελέγχει πλήρως τον ρυθμό του αγώνα χωρίς όμως να δημιουργήσει κάποια φάση μέχρι στιγμής