Και ξανά προς τη ... Δόξα τραβά ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 9/12/2017 - 18:58

Ποιος υποβιβασμός ; Η Δόξα φέτος κάνει πορεία για εξάδα και Ευρώπη ! Νέα μεγάλη νίκη για την ομάδα της Κατωκοπιάς στο ΓΣΖ με 2-1 επί του Ερμή.

Στο 4' μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα. Τελικός αποδέκτης της ωραίας συνεργασίας ήταν ο Ζάτλ ο οποίος από κοντά και μέσα από περιοχή έκανε το πλασέ και έστειλε την μπάλα λίγο έξω.Στο 7' απάντησε ο Ερμής. Μπαλιά του Φρίμπονγκ, δεν έβαλε όπως θα ήθελε την προβολή ο Τσούμου και έχασε ευκαιρία για γκολ.

Στο 10' άνοιξε το σκορ ο Ερμής. Ο Ράντου μετά από διώξιμο της άμυνας βρήκε ιδανικά την μπάλα έκανε το σουτ και την έστειλε στα δίχτυα. Στο 13΄το φάουλ του Πασέκο, απέκρουσε ο Γκρεμσλ, ενώ στο 26' ένα καλό σουτ του Ασάμοα, έπεσε και απέκρουσε ο Αραμπατζής. Στο 36' έχασε απίστευτη ευκαιρία ο Ερμής. Ο Τσούμου έκλεψε, μπήκε στην περιοχή, γύρισε στον Κωνσταντίνου ο οποίος με εξουδετερωμένο τον Γκρέμσλ έστειλε τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Στις καθυστερήσεις η Δόξα είχε δοκάρι. Ο Σαντίκ βρέθηκε απέναντι από τον Αραμπατζή, έκανε το πλασέ που πήγε στο κάθετο δοκάρι του Ελλαδίτη τερματοφύλακα, που είχε ακουμπήσει την μπάλα όσο χρειαζόταν για γλυτώσει την παραβίαση της εστίας του.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την Δόξα να απειλεί στο 54΄ με ένα σουτ του Ασαμόα από μακριά. Στο 74' έγινε το 1-1.Ο Σαντίκ κατέβασε ωραία στην περιοχή και με άψογο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Αραμπατζή.

Στο 77' ο Ερμής είχε και αυτός με την σειρά του δοκάρι, από την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πασέκο.Στο 84' νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Αλεξίου από κοντά δεν βρήκε καλά την μπάλα και αυτή κατέληξε στα χέρια του Ζατλ. Στο 87' ήρθε το νικητήριο τέρμα για την ομάδα της Κατωκοπιάς. Πάσα του Ζάτλ στον Ασαμόα ο οποίος μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το τελικό 1-2.