«Χ»ωρίς νικητή η αναμέτρηση, μεταξύ Καρμιώτισσας και Εθνικού (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 7/1/2024 - 18:57

Δεν «Χ»άρηκε κανείς στο «Στέλιος Κυριακίδης»!

Καρμιώτισσα και Εθνικός έμειναν στο ισόπαλο 1-1, για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta και μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

Σε ένα ματς που έλειψαν οι πολλές ευκαιρίες, αμφότερες οι ομάδες επικεντρώθηκαν κυρίως στην ανασταλτική τους λειτουργία. Το σύνολο του Σατσιά άνοιξε το σκορ στο 67ο λεπτό με τον Καμπρέρα από την άσπρη βούλα και οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 8ο λεπτό, με τον Θεοδώρου να ευστοχεί από το ίδιο σημείο.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα της Κατωκοπιάς ανέβηκε στους ένδεκα βαθμούς, παραμένοντας στην προτελευταία θέση και οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τους 14 βαθμούς, τοποθετούμενοι στην ενδέκατη θέση.

Στην επόμενη (19η) αγωνιστική, η Καρμιώτισσα φιλοξενείται το Σάββατο (13/01, 17:00), στο «Αμμόχωστος» από τον Οθέλλο και ο Εθνικός υποδέχεται την Παρασκευή  (12/01, 19:00), στο Δασάκι τον ΑΠΟΕΛ.

Καρμιώτισσα (Χρίστος Χαραλάμπους): Άντος, Μαλόνε, Ντούμπια (64′ Χαραλάμπους), Νεοφύτου (64′ Ψύχας), Τσουκαλάς, Θεοδώρου (88′ Μπεν Σαλάμ), Ρόσι (46′ Σουκ), Γκραντινάρου (88′ Παντελή), Χριστοφόρου, Κατσαντώνης, Κοβάσεβιτς

Εθνικός (Μαρίνος Σατσιάς): Μπογκαντίνοφ, Ριστέφσκι, Σπιρόφσκι, Περατικός, Λίπσκι, Γκόμες (61′ Μ. Ηλία), Πεχλιβάνης, Μπίκερ, Στυλιανού (78′ Ιωάννου), Καμπρέρα (86′ Χριστοφή), Ντράζιτς (78′ Αγγελόπουλος)