«Καθάρισε» την πρόκριση με τεσσάρα

Τετάρτη, 24/1/2018 - 18:58

Η ΑΕΚ επικράτησε με 4-0 τον Άρη και ουσιαστικά «καθάρισε» την πρόκριση από το πρώτο παιχνίδι.

Η ομάδα του Ιμανόλ Ιδιακέθ πέτυχε δυο γκολ στο α΄ ημίχρονο, σημείωσε άλλα δυο στο ξεκίνημα της επανάληψης και είχε την ευκαιρία στη συνέχεια να προφυλάξει και παίκτες. Ο Άρης, στο ντεμπούτο του Νίκου Παναγιώτου στον πάγκο, δεν ανταποκρίθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα και είχε παθητικό ρόλο.

Δυο γκολ σημείωσε ο Φλοριάν (22΄ πέναλτι, 53΄) κι από ένα οι Καταλά (28΄), Ρουσιάς (61΄).

Αξιοσημείωτο το γεγονός πως η ομάδα της Λάρνακας είχε και τρία δοκάρια με τους Μοϊσόφ (5΄), Φλοριάν (31΄) και Ρουσιά (82΄).

ΑΕΚ: Γιωργαλλίδης, Αντωνιάδης, Τρουγιόλς, Μοϊσόφ, Καταλά, Νέλσον, Χέφελ, Κάσες, Τομάς (65΄ Σόρια), Τέτε (70΄ Μαλόκου), Φλοριάν (61΄ Ρουσιάς)

ΑΡΗΣ: Μιχαήλ, Ευσταθίου, Παχίπης, Μαμμίδης, Ε. Κυριάκου, Παναγή (70΄ Γιούσεφ), Α. Κυριάκου, Ταποκό, Εγγλέζου (69΄ Αζίζ), Ιονίτα (60΄ Μαραγκουδάκης), Πάγκαλος