Σφράγισε την πρόκριση με ισοπαλία η ΑΕΚ (ΦΩΤΟΣ & ΒΙΝΤΕΟ)

Τετάρτη, 2/8/2023 - 21:56
ΑΕΚ

«Γλυκιά» ισοπαλία για την ΑΕΚ και βλέπει ήδη τον τρίτο προκριματικό του Conference League. Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η ρεβάνς με την Τορπέντο (1-1) και σε συνδυασμό με το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα (3-2), οι «κιτρινοπράσινοι» εξασφάλισαν το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Στα του αγώνα, οι Λευκορώσοι είχαν καλές στιγμές στο πρώτο μέρος καθώς προσπάθησαν να επιτεθούν και να απειλήσουν την εστία του Πίριτς, χωρίς ωστόσο αποτέλεσμα. Τόσο ο κίπερ των γηπεδούχων όσο και η… δυστοκία, ήταν υπέρ της ΑΕΚ. Όσον αφορά στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι κατέγραψαν κάποιες καλές στιγμές, με κορυφαία αυτή του Γκάμα, ο οποίος σημάδεψε το δοκάρι.

Στα τελευταία δύο λεπτά του αγώνα, Γκάμα και Γκορμπάτσικ διαμόρφωσαν το τελικό σκορ με ισάριθμες κεφαλιές.

Σε περίπτωση πρόκρισης, η ΑΕΚ θα αναμετρηθεί με τη νικήτρια του ζευγαριού Μακάμπι Τελ Αβίβ- Πέτροκουμπ. Οι Ισραηλινοί επικράτησαν 3-0 στο πρώτο παιχνίδι, ενώ ο επαναληπτικός έχει οριστεί για αύριο (3/8) στις 20:00.

02/08/2023
21:56
90'+7 Τέλος του αγώνα.
02/08/2023
21:54
90'+7 ΓΚΟΛ για την Τορπέντο!

Κεφαλιά από τον Γκορμπάτσικ και 1-1 στο παιχνίδι.

02/08/2023
21:53
90'+6 ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

Κεφαλιά του Πονς και στα δίχτυα η μπάλα.

02/08/2023
21:49
90'+2 Μέσα ο Ρομπέρζ, εκτός ο Λέδες.
02/08/2023
21:48
90' Έξι λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
02/08/2023
21:44
88' Αλλαγή για την ΑΕΚ.

Εκτός ο Γκιούρτσο, μέσα ο Κάσας.

02/08/2023
21:37
80' Επέστρεψε ο Τόμοβιτς καθώς δεν αντιμετωπίζει κάτι σοβαρό.
02/08/2023
21:36
79' Στιγμές από το παιχνίδι.
02/08/2023
21:34
78' Πρόβλημα με Τόμοβιτς

Ο ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ έπεσε στο έδαφος και φαίνεται πως δεν μπορεί να συνεχίσει. Ο τραυματισμός του φαίνεται πως βρίσκεται στο γόνατο.

02/08/2023
21:30
75' Δοκάρι για την ΑΕΚ

Ο Γκάμα στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, έπιασε το φαλτσαριστό σουτ το οποίο σταμάτησε στο δοκάρι.

02/08/2023
21:27
71' Αλλαγές για την ΑΕΚ.

Εκτός οι Φαράζ και Λόπες, μέσα οι Γκάμα και Τρισκόφσκι.

02/08/2023
21:24
68' Κίτρινη στον Σάντσες για πάτημα στον αντίπαλο.
02/08/2023
21:22
54' Κίτρινη στον Μιέλκο. Πρώτη στο παιχνίδι.
02/08/2023
21:21
4123 τα εισιτήρια που διατέθηκαν για τον αποψινό αγώνα.
02/08/2023
21:17
62' Αλλαγές για την Τορπέντο.

Εκτός ο Οβόνο, Κσενοφόντοφ, Σεφσέγκοφ. Μέσα οι Γκορμπάτσικ, Γκαβαλίεφ, Λισάκοβικ

02/08/2023
21:10
54' Xαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ.

Κεφαλιά από τον σχεδόν ανενόχλητο Πονς, μόλις έξω η μπάλα.

02/08/2023
21:08
50' Δυνατές μονομαχίες στο παιχνίδι. Καμία φάση στα πρώτα λεπτά του πρώτου μέρους.
02/08/2023
21:02
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
02/08/2023
20:46
45'+1 Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
02/08/2023
20:43
40' Υπομονή ζητά ο Όλτρα

Ο προπονητής της ΑΕΚ θέλει υπομονή από τους παίκτες του μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, ώστε να μείνει το 0-0.

02/08/2023
20:29
30' Νέα φάση για τους κιτρινοπράσινους.

Δυνατό σουτ στην κίνηση του Γκαρσία, απέκρουσε ξανά ο κίπερ των Λευκορώσων.

02/08/2023
20:25
25' Απαντά η ΑΕΚ στην ευκαιρία των φιλοξενουμένων

Κεφαλιά του Σολ, μόλις έξω η μπάλα.

02/08/2023
20:23
24' Νέα φάση για την Τορπέντο

Δυνατό πλασέ του Σερσέγκο, απέκρουσε ξανά ο Πίριτς.

02/08/2023
20:19
Στην... θέση του ο πρόεδρος της ΑΕΚ, Άντρος Καραπατάκης.
02/08/2023
20:17
Όρθιος από την αρχή του αγώνα ο Όλτρα και δίνει συνεχώς οδηγίες στους παίκτες του.
02/08/2023
20:15
16' Διπλή ευκαιρία για την Τορπέντο

Ο Γκιούρτσιο έκοψε κοντινό πλασέ στην περιοχή, ενώ στη συνέχεια ο Πίριτς απέκρουσε πολύ δύσκολη κεφαλιά.

02/08/2023
20:12
13' Εξαιρετική στιγμή για τους γηπεδούχους

Γυριστό σουτ από τον Σολ, στα χέρια του Αμπράμοβιτς η μπάλα. Καλή ανάπτυξη από την ομάδα του Όλτρα.

02/08/2023
20:10
11' Καλή προϋπόθεση για την ΑΕΚ

Μετά από σέντρα στην περιοχή, ο Λόπες δεν πρόλαβε να πιάσει την προβολή και η μπάλα κατέληξε έξω.

02/08/2023
20:05
7' Χωρίς ευκαιρίες στα πρώτα λεπτά

Ισοζυγισμένο το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά, χωρίς καμία φάση στις δύο εστίες. Με... απειλητικές διαθέσεις μπήκαν οι φιλοξενούμενοι και έχουν την κατοχή.

02/08/2023
19:59
1' Έναρξη του αγώνα!