Κυριακή, 29/4/2018 - 18:23
29/04/2018
21:07
ΤΕΛΟΣ. 2-1 ο ΑΠΟΕΛ

Η νίκη τίτλου βάφτηκε γαλαζοκίτρινη. 2-1 τελικό αποτέλεσμα και ξανά στην κορυφή ο ΑΠΟΕΛ που βάζει πλώρη για το έκτο συνεχόμενο πρωτάθλημα.

29/04/2018
20:50
89' Κόκκινη κάρτα στον Ντε Καμάργκο

Αποβάλλεται ο σκόρερ τον γηπεδούχων με δεύτερη κίτρινη κάρτα.Πέρασε εκτός ο Ντελατόρε και μπήκε μέσα ο Ποτέ.

29/04/2018
20:49
89' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ

Τραγικό λάθος του Γιάκολις, ο Σάλαι πήρε την μπάλα μπήκε στην περιοχή σούταρε αλλά νικήθηκε από τον Βάλε.

29/04/2018
20:40
80' Φάση για τον ΑΠΟΕΛ

Ωραία ενέργεια και σέντρα του Σάλαι για τον Ντελατόρε, ο Βραζιλιάνος έπιασε το σουτ που κατέληξε άουτ.

29/04/2018
20:26
64' Aπειλεί ο Απόλλωνας

Σέντρα του Γιάκολις, προβολή του Μάρκοβιτς, απέκρουσε ο Πέρεθ.

29/04/2018
20:22
62' ΓΚΟΛ 2-1 ο ΑΠΟΕΛ

Ολική ανατροπή με τον άνθρωπο της βραδιάς τον Ντε Καμάργκο που έχει πάρει προσωπικά το θέμα. Ο Ντελατόρε έβγαλε την ασίστ και ο Ντε Καμάργκο πέφτοντας με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-1. Το ΓΣΠ πήρε φωτιά.

29/04/2018
20:17
57' Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Καρλάο δεν μπορεί να συνεχίσει την θέση του στο κέντρο της άμυνας του ΑΠΟΕΛ παίρνει ο Μερκής.

29/04/2018
20:05
Ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο, δυο αλλαγές ο Απόλλωνας

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Ο Βασιλείου πήρε την θέση του Παπουλή και ο Μάρκοβιτς εκείνη του Μάγκλιτσα.

29/04/2018
19:50
Τέλος ημιχρόνου.

Οι δυο ομάδες πάνε ισόπαλες στα αποδυτήρια. 1-1 στο ημίχρονο και προβλέπεται συναρπαστικό το δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο.

29/04/2018
19:48
45' ''Κίτρινος'' πυρετός στον Απόλλωνα

Ο Δημητρίου έδωσε κίτρινες κάρτες στον Σατσέτι και στον Ζελάγια.

29/04/2018
19:37
38΄Νέα μεγάλη φάση για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Εμπεσίλιο είδε την μπάλα να του στρώνεται ιδανικά μέσα στην περιοχή, ωστόσο έβαλε όλη του την δύναμη στο σουτ και η μπάλα πέρασε ψηλά πάνω από τα δοκάρια. Χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για να γίνει το 2-1.

29/04/2018
19:33
34' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Ντε Καμάργκο βγήκε σε θέση τετ α τετ , άνοιξε όμως το κοντρόλ και από πλάγια θέση δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, την ώρα που ο Βάλε ήταν εξουδετερωμένος.

29/04/2018
19:30
30' Ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ

Έγυγε στην κόντρα ο Ντελατόρε, που ένω είχε επιλογές για να δώσει την μπάλα προτίμησε να τελειώσει μόνος του την φάση. Το σουτ που επιχείρησε μπαίνοντας στην περιοχή ήταν χλιάρο και δεν ήταν απειλητικό για τον Βάλε που μπλόκαρε την μπάλα εύκολα.

29/04/2018
19:23
23' Άναψαν τα αίματα

Η αψιμαχία του Ρομπέρζ και με τον Μερκή που είναι στο πάγκο άναψαν τα αίματα και πήγε να χαλάσει το παιχνίδι. Απειλήθηκε σύρραξη αλλά ευτυχώς τα πνεύματα ηρέμησαν . Από μια κίτρινη κάρτα πήραν οι δυο παίκτες.

29/04/2018
19:21
20' ΓΚΟΛ 1-1 ο ΑΠΟΕΛ

Εξαιρετική ατομική ενέργεια του Ντε Καμάργκο και υπέροχο γκολ. Ο Βραζιλιάνος έκανε τις προσποιήσεις έξω από την περιοχή και πολύ ωραίο σούτ έγραψε το 1-1 στο ΓΣΠ.

29/04/2018
19:10
10' ΓΚΟΛ ο Απόλλωνας 0-1

0-1 ο Απόλλωνας παγώνει το ΓΣΠ. Τρομερό γκολ από τον Άντον Μάγκλιτσα που με τρομερό σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Πέρεθ. Ο Κροάτης για τέταρτομ συνεχόμενο ματς φέτος σκοράρει απέναντι στον ΑΠΟΕΛ.

29/04/2018
19:05
6' Πρώτη φάση του αγώνα για τον ΑΠΟΕΛ

Σέντρα παράλληλη από τα αριστερά ο Ντε Καμάργκο πετάχτηκε αλλά δεν μπόρεσε να βάλει την προβολή και να απειλήσει την εστία του Βάλε,

29/04/2018
19:04
5' Δυνατό ματς

Δυνατό παιχνίδι, πάθος και μονομαχίες στον αγωνιστικό χώρο. Βάζει πίεση ο ΑΠΟΕΛ στην άμυνα του Απόλλωνα.