Σάββατο, 3/3/2018 - 16:38
03/03/2018
19:01
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. Θρίαμβος του Απόλλωνα στο ντέρμπι

Τελευταίο σφύριγμα του Σωτηρίου στο Τσίρειο. Θρίαμβος του Απόλλωνα που συνέτριψε 5-1 την ΑΕΛ στο ντέρμπι της Λεμεσού.

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας και παρακολουθήσατε ζωντανά την εξέλιξη του μεγάλου αγώνα.

03/03/2018
18:50
81' 5-1 Το γκολ της τιμής για την ΑΕΛ

Ο Γκαμπιονέτα βρέθηκε μέσα στην περιοχή και με κεραυνό έστειλε τη μπάλα στον ουρανό των διχτύων του Βάλε που δεν μπορούσε να αντιδράσει. 5-1 το γκολ της τιμής για την ΑΕΛ.

03/03/2018
18:44
75' ΓΚΟΛ 5-0 ο Απόλλωνας

Η ΑΕΛ έχει ρίξει λευκή πετσέτα και ο Απόλλωνας συνεχίζει να την τιμωρεί. Οι γαλάζιοι έφυγαν στην κόντρα, ο Γιάκολις μπήκε μόνος του μέσα στην περιοχή και σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Μάρκοβιτς που έκανε το 5-0, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς.

03/03/2018
18:41
72' Μεγάλη ευκιαρία για να γίνει το 5-0

Ο Γιάκολις από εξαιρετικά ευνοική θέση αστόχησε απέναντι από τον Βοζίνια και έχασε μοναδική ευκαιρία να γράψει το 5-0 για τον Απόλλωνα.

03/03/2018
18:30
62' ΓΚΟΛ 4-0 ο Απόλλωνας

Τέταρτο γκολ και τέλος ! Ο Μάρκοβιτς έφυγε μόνος του με τον Βοζίνια, πλάσαρε και έκανε το 4-0. Το ντέρμπι τελείωσε οριστικά με μεγάλο νικητή τον Απόλλωνα, που θα επιδιώξει να ανεβάσει και άλλο τον δείκτη του σκορ.

03/03/2018
18:27
58' ΓΚΟΛ 3-0. Σφραγίζει το τρίποντο ο Απόλλωνας

Ο Μάρκοβιτς είδε την κίνηση του Γιάκολις, ο Κροάτης πεσμένος στο έδαφος έδωσε στον Παπουλή που απλά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 3-0 και δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση του Απόλλωνα στο ντέρμπι με την ΑΕΛ. Η ΑΕΛ πίεσε ψηλά, ρίσκαρε και από την στιγμή που δεν πέτυχε αυτή το γκολ το πλήρωσε.

03/03/2018
18:19
51' Φάση για Απόλλωνα

Προσπάθεια του Γιάκολις, σουτ του Σατσέτι, πάνω από τα δοκάρια. Το ματς έχει ανοίξει αρκετά με την ΑΕΛ να παίζει επιθετικά. Η ομάδα του Μπαλταζάρ είτε θα μειώσει και θα μπει ξανά μέσα στο παιχνίδι, είτε θα δεχθεί τρίτο γκολ και θα τελειώσει οριστικά ο αγώνας για αυτήν.

03/03/2018
17:55
Ημίχρονο. Απόλλων- ΑΕΛ 2-0

Ημίχρονο στην Λεμεσό. Ο Απόλλωνας με προβολή του Γιούστε και εύστοχο πέναλτι του Παπουλή κερδίζει 2-0 την ΑΕΛ.

03/03/2018
17:52
45 ( καθυστερήσεις) : ΓΚΟΛ 2-0. Πέναλτι για τον Απόλλωνα και 2-0

Ο Αιρόσα ανέτρεψε καθαρά μέσα στην περιοχή τον Ζάντερ μπροστά στα μάτια του Σωτηρίου που έδειξε αμέσως την άσπρη βούλα. Ο Παπουλής πήρε φόρα εκτέλεσε εύστοχα και έκανε το 2-0. Τεράστιο πλεονέκτημα για την ομάδα του Σοφρώνη Αυγουστή για να πάρει το πολύτιμο τρίποντο στο ντέρμπι.

03/03/2018
17:50
45 ' ''Κίτρινο'' πυρετός στο Τσίρειο

Ο Μάγκλιτσα για θέατρο πήρε και αυτός την κίτρινη κάρτα. Ο αριθμός των καρτών έφτασε τις 10 στο πρώτο ημίχρονο !

03/03/2018
17:47
40' Καλή εκτέλεση φάουλ για Απόλλωνα

Ο Βοζίνια εκτινάχθηκε και απόκρουσε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντα Σίλβα. Ο τερματοφύλακας την ΑΕΛ νίκησε ξανά τον Βραζιλιάνο άσο των ''γαλάζιων'', καθώς το ίδιο είχε συμβεί και στην φάση που προηγήθηκε στο 36 λεπτό.

03/03/2018
17:42
38' Νέα διπλή τιμωρία από τον Σωτηρίου

Κοκκορομαχίες ανάμεσα σε Παπουλή και Αιρόσα, με αποτέλεσμα να δουν αμφότεροι την κίτρινη κάρτα. Στην επόμενη φάση κάρτα δέχθηκε και ο Λαφράνς και ο αριθμός των καρτών έφτασε τις 8 ! Οι δυο ομάδες αν συνεχίσουν έτσι δεν πρόκεται να τελειώσουν με 11 παίκτες τον αγώνα.

03/03/2018
17:38
34' Νωρίς νωρίς αλλαγή για τον Μπαλταζάρ

Μόλις 34 λεπτά έπαιξε ο Ρομάν. Ο Μπαλταζάρ αποφάσισε να τον αποσύρει και να περάσει τον Φιντέλις στην θέση του.

03/03/2018
17:36
32' Δυο κίτρινες κάρτες ταυτόγχρονα

Στο ποινολόγιο του διαιτητή Μιτρέα και Σακέτι. Πρώτες κάρτες στο ματς.

03/03/2018
17:28
23' Κλασσική ευκαιρία για την ΑΕΛ

Ο Τεσέιρα βγήκε τετ α τετ με τον Βάλε, πλάσαρε αλλά ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα έδιωξε με τα πόδια σωτήρια. Η ομάδα του Μπαλταζάρ έχει ανέβει, πιέζει, έχει πάρει κατοχή και γίνεται επικίνδυνη,

03/03/2018
17:24
21' Φάση για την ΑΕΛ

Ο Τεσέιρα βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στην περιοχή ωστόσο το πλασέ που επιχείρησε κόπηκε από την άμυνα του Απόλλωνα και τον Ρομπέρζ.

03/03/2018
17:14
11' ΓΚΟΛ 1-0 ο Απόλλωνας

Γκόλ ο Απόλλωνας ! Φάουλ του Ντα Σίλβα, ο προωθημένος Γιούστε πετάχτηκε στην καρδιά της άμυνας της ΑΕΛ και με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βοζίνια για το 1-0.

03/03/2018
17:09
8 λεπτά στο Τσίρειο

Συμπληρώσαμε οκτώ λεπτά στο ντέρμπι, χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο. Και οι δυο ομάδες ψάχνουν βρουν τα πατήματα τους στον αγωνιστικό χώρο.

03/03/2018
16:39
Οι ενδεκάδες του Απόλλωνα και της ΑΕΛ

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ντέρμπι της Λεμεσού, ανάμεσα στον Απόλλωνα και την ΑΕΛ, με τυπικά γηπεδούχους τους ''γαλάζιους'', στο Τσίρειο.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Απόλλωνας: Βάλε, Πέδρο, Γιούστε, Ρομπέρζ, Ζάντερ, Σακέτι, Άλεφ, Ντα Σίλβα, Γιάκολις, Παπουλής, Μαγκλίτσα

Στον πάγκο: Κίσσας, Ζελάγια, Μακρίδης, Άλαν, Μάρκοβιτς, Αγγελή, Σκέμπρι, Χατζηβασίλης, Πίττας, Πιτιάν, Βασιλείου

ΑΕΛ: Βοζίνια, Αϊρόσα, Λαφράνς, Μιτρέα, Αβραάμ, Σίλβα, Σοάρες, Τόρες, Ρομάν, Μπενίτεθ, Τεσέιρα

Στον πάγκο: Γεωργίου, Τεσέιρα, Φιντέλις, Γκαμπιονέτα, Νικολάου, Μέσκα, Μαύρου, Σασί, Ηλία, Κυριάκου, Ζντραφκόφσκι

Διαιτητές: Λούκας Σωτηρίου , βοηθοί :Αριστείδης Χρίστου, Νίκος Καλησπέρας .Τέταρτος: Γιάννης Αναστασίου- Παρατηρητής: Ανδρέας Ξάνθου.