Τετάρτη, 4/4/2018 - 19:11
04/04/2018
20:53
Τέλος του αγώνα. 3-0 άνετα ο Απόλλωνας την Ομόνοια

Τελευταίο σφύριγμα στο Τσίρειο. 3-0 ο Απόλλωνας την Ομόνοια με δυο γκολ του Ζελάγια και ένα του Σκέμπρι. Ξανά στην κορυφή οι γαλάζιοι με δύο βαθμούς διαφορά από τον ΑΠΟΕΛ.

04/04/2018
20:45
85' Τυπική διαδικασία τα τελευταία λεπτά

Τυπική διαδικασία τα εναπομείναντα λεπτά μαζί με τις καθυστερήσεις. Ο Απόλλωνας περιμένει να τελειώσει το ματς για να πανηγυρίσει και η Ομόνοια περιμένει να τελειώσει ακόμα ένα ... μαρτύριο.

04/04/2018
20:36
76' Ξεκουράζει παίκτες ο Αυγουστή

Τα πάντα έχουν κριθεί και ο Σοφρώνης Αυγουστή δίνει ανάσες σε ποδοσφαιριστές προσφέροντας λεπτά συμμετοχής σε ''ρεζέρβες''. Βγάζει Σκέμπρι και Πέδρο και περνάει στον αγωνιστικό χώρο Πίττα και Χατζηβασίλη. Νωρίτερα απέσυρε τον... πολύτιμο Σατσέτι και έβαλε τον Μάρκοβιτς.

04/04/2018
20:25
Στο Τσίρειο ο Σ.Παπασταύρου
ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ

Ο Σταύρος Παπασταύρου που είναι υποψήφιος επενδυτής στην Ομόνοια, βρίσκεται στο Τσίρειο και παρακολουθεί τους «πρασίνους» απέναντι στον Απόλλωνα.

04/04/2018
20:17
55' Φάση για την Ομόνοια

Η κεφαλιά του Ντάρμπισαιαρ περνά έξω.Ο Απόλλωνας έχει κατεβάσει ταχύτητα και η Ομόνοια προσπαθεί να πετύχει ένα γκολ.

04/04/2018
20:08
49' Φάση με Γιάκολις

Ο Γιάκολις σε καλή θέση έκανε το σουτ, το οποίο απέκρουσε ο Μιχαίλοφ.

Τέλος ημιχρόνου στο Τσίρειο

3-0 ο Απόλλωνας έχει σφραγίσει το τρίποντο. Μόνο με θαύμα θα αλλάξουν τα πράγματα στην επανάληψη.

04/04/2018
19:41
38' Φάση για την Ομόνοια

Σουτ με πολλά φάλτσα από τον Τζαρσίνιο, με την μπάλα να φεύγει εκτός εστίας.

04/04/2018
19:35
34' ΓΚΟΛ 3-0 ο Απόλλωνας

Ο Απόλλωνας κάνει πάρτι με τον Ζελάγια να γράφει το 3-0. 17 γκολ έγραψε το κοντέρ του αφιονισμένου σήμερα Αργεντινού. Σε πλήρη κατάρρευση η Ομόνοια... Φτάνει τα 49 γκολ παθητικό... Την πάσα έκανε ξανά ο Ντα Σίλβα για το 3-0.

04/04/2018
19:29
Το replay δικαιώνει την Ομόνοια και εκθέτει τον βοηθό

Μέγα σφάλμα από τον βοηθό η ακύρωση του γκολ της Ομόνοιας. Πριν φτάσει η μπάλα στον Νταρμπισαιρ που σκόραρε στην φάση του 14' ισοφαρίζοντας για τους πράσινους, την είχε βρει παίκτης του Απόλλωνα και συγκεκριμένα ο Σατσέτι. Το γκολ έπρεπε να μετρήσει.

04/04/2018
19:27
24' Δοκάρι για τον Απόλλωνα

Πάει να καθαρίσει από το πρώτο εικοσιπεντάλεπτο το ματς ο Απόλλωνας. Ο Ζελάγια σημάδεψε το δοκάρι του Μιχαίλοφ χάνοντας ευκαιρία για το 3-0 και για το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

04/04/2018
19:21
18' ΓΚΟΛ 2-0 ο Απόλλωνας

Ο Σκέμπρι ''πληγώνει'' την πρώην ομάδα του και σκοράρει με κεφαλιά μετά από σέντρα του Ντα Σίλβα.

04/04/2018
19:18
Ζήτησαν πέναλτι οι γηπεδούχοι, ακυρώθηκε γκολ της Ομόνοιας

Στο 14' ακυρώθηκε γκολ της Ομόνοιας ως οφσάιντ από τον α΄ βοηθό. Στο αμέσως επόμενο λεπτό,ο Απόλλωνας ζήτησε πέναλτι με τον Σκέμπρι, αλλά ο διαιτητής που ήταν κοντά έδειξε παίζεται.

04/04/2018
19:16
11' Παραλίγο και δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους

Ο Γιάκολις νικήθηκε σε τετ-ατ-τετ με τον Μιχαίλοφ.

04/04/2018
19:14
3' ΓΚΟΛ 1-0 ο Απόλλωνας

Γκολ με το καλημέρα για τους γηπεδούχους. Σκόρερ ο Ζελάγια.