Live: Απόλλωνας - Μαρσέιγ

Πέμπτη, 4/10/2018 - 23:52

Σε ένα παιχνίδι με πολλή ένταση και δύναμη ο Απόλλωνας κατάφερε στο τελευταίο λεπτό να πάρει την ισοπαλία με πανέμορφο γκολ του Ζελάγια. Η ομάδα της Λεμεσού ήταν κατά διαστήματα αρκετά καλή και κυρίως μετά την μείωση του σκορ έβαλε αρκετή πίεση στην Γαλλική άμυνα. Σίγουρα ο Απόλλωνας κρατάει την θετική εμφάνιση και κοιτάζει πλέον τον επόμενο αγώνα για το πρωτάθλημα με την Ομόνοια την ερχόμενη Κυριακή (07/10) και πάλι στο «ΓΣΠ».  Ερχόμενο παιχνίδι για τις Ευρωπαϊκές υποχρεώσεις για τους Λεμεσιανούς στις 25 Οκτωβρίου στην Γερμανία απέναντι στην Άιντραχτ.

04/10/2018
23:52
Τέλος στην αναμέτρηση
04/10/2018
23:49
90' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα

Ήρθε τελικά η ισοφάριση για την ομάδα της Λεμεσού μετά από ωραία συνεργασία Παπουλή - Ζελάγια. Ο τελευταίος από το ύψος του πέναλτι δεν αστόχησε.

04/10/2018
23:44
85' Κλεισμένη στο μισό γήπεδο η Γαλλική ομάδα

Τρομερή πίεση από τους ποδοσφαιριστές του Αυγουστή οι οποίοι έχουν κλείσει στο μισό γήπεδο την Μαρσέιγ και προσπαθούν να βρουν τον δρόμο προς την ισοφάριση.

04/10/2018
23:36
77΄Τεράστια ευκαιρία και πάλι για τον Απόλλωνα

Ο Απόλλωνας έφτασε μια ανάσα από την ισοφάριση όμως το πλασέ του Παπουλή πέρασε ελάχιστα έξω από την εστία του Πελέ.

04/10/2018
23:33
74' Αλλαγή για την Μαρσέιγ

Στην θέση του Γκουστάβο ο Σέρτιτς.

04/10/2018
23:32
74' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα

Πανέμορφο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή από τον Σάσα Μάρκοβιτς με την μπάλα να καταλήγει στα δίκτυα του Πελέ. 2-1 το παιχνίδι και ο Απόλλωνας έχει άλλα 15 λεπτά για να ανατρέψει την κατάσταση.

04/10/2018
23:26
67' ΓΚΟΛ για την Μαρσέιγ

Ο Γκουστάβο Λουίς έξω από την μεγάλη περιοχή πραγματοποίησε το σουτ με την μπάλα να αναπηδά μπροστά από τον Βάλε και να καταλήγει στα δίκτυα για το 2-0 της Μαρσέιγ.

04/10/2018
23:24
66' Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα

Σε απόσταση βολής ο Μάγκλιτσα όμως η κεφαλιά που πραγματοποίησε ήταν αδύνατη και έδωσε την δυνατότητα στους αμυντικούς να σώσουν προ κενού τέρματος.

04/10/2018
23:23
64' Τελευταία αλλαγή για τον Απόλλωνα

Στην θέση του Καραγιόλ ο Μάγκλιτσα. Ο Αυγουστή θα αγωνιστεί με δύο επιθετικούς για τη συνέχεια της αναμέτρησης.

04/10/2018
23:18
Στο στάδιο της πρωτεύουσας ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας με κάρτα φιλάθλου
04/10/2018
23:13
53' Αλλαγή για τον Απόλλωνα

Την θέση του Σαρδινέρο πήρε ο Φώτης Παπουλής.

04/10/2018
23:09
50' ΓΚΟΛ για την Μαρσέιγ

Λάθος από τον Ζοάο Πέδρο το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Παγιέτ ο οποίος με εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια μπήκε στην περιοχή του Απόλλωνα και δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0 για την Γαλλική ομάδα.

04/10/2018
23:04
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με δύο αλλαγές για την Μαρσέιγ

Αποχώρησαν από το παιχνίδι οι Σακάι και Μήτρογλου. Την θέση τους πήραν ο Σαρ και ο Ζερμέν.

04/10/2018
22:47
Τέλος ημιχρόνου
04/10/2018
22:46
45' Ένα λεπτό επιπλέον για το πρώτο ημίχρονο
04/10/2018
22:40
39' Νέα ευκαιρία για τον Απόλλωνα

Σε θέση βολής ο Φακούντο μετά από σέντρα του Σούμαχ όμως η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

04/10/2018
22:38
37' Κόρνερ για τον Απόλλωνα

Τεράστια ευκαιρία με τον Ζελάγια ο οποίος πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής όμως ο Πελέ έσωσε τους Μασαλούς.

04/10/2018
22:27
25' ΣΧΟΛΙΟ

Δυνατό παιχνίδι στα τελευταία λεπτά από τις δύο ομάδες. Η μπάλα ανεβοκατεβαίνει και στις δύο περιοχές χωρίς κάτι ιδιαίτερο μπροστά από τις δύο εστίες. Ο Απόλλωνας παρά το αρχικό μούδιασμα φαίνεται να έχει βρει κάπως τα πατήματα του.

04/10/2018
22:21
21' Νέα ευκαιρία για τους Γάλλους

Ο Λουις Γκουστάβο βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Απόλλωνα και με σουτ στην κίνηση δεν κατάφερε να νικήσει τον Βάλε ο οποίος έσωσε την ομάδα της Λεμεσού.

04/10/2018
22:11
10' Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα

Ο Γιούστε αν και ήταν αμφίβολος στο σημερινό παιχνίδι εν τέλει πήρε τη θέση στο βασικό σχήμα. Με την συμπλήρωση του πρώτου 10λεπτου ο κεντρικός αμυντικός του Απόλλωνα δεν μπόρεσε να συνεχίσει δίνοντας τη θέση του στον Μάρκοβιτς. Ο Κέβιν Μπρου πήγε στο κέντρο της άμυνας με τον Μαρκοβιτς να μπαίνει στο χώρο του κέντρου.

04/10/2018
22:10
9' Ψάχνει τα πατήματα του ακόμη ο Απόλλωνας
04/10/2018
22:02
2' Μεγάλη ευκαιρία με τον Κώστα Μήτρογλου

Ολομόναχος στην περιοχή του Απόλλωνα ο Έλληνας διεθνής. Δεν σημαδεύει σωστά με το κεφάλι, στέλνοντας την μπάλα έξω.

04/10/2018
22:01
1' Έναρξη στην αναμέτρηση