Κυριακή, 1/4/2018 - 17:39
01/04/2018
19:55
ΤΕΛΟΣ. Η Ανόρθωση πήρε πολύτιμο τρίποντο

Η Ανόρθωση νίκησε τον κακό της δαίμονα την Ομόνοια μετά από σχεδόν πέντε χρόνια στο ΓΣΠ. Μεγάλη νίκη με πρωταγωνιστή τον Ντούρις για την ομάδα του Ρόνι Λέβι.

01/04/2018
19:49
90' Φωνές για πέναλτι από την Ομόνοια

Φωνάζουν για χέρι μέσα στην περιοχή του Κοφί οι παίκτες της Ομόνοιας και έχουν δίκιο. Ο παίκτης της Ανόρθωσης βρήκε καθαρά την μπάλα με το χέρι, ωστόσο ο διαιτητής αποφάσισε πως ήταν ακούσιο και δεν έδωσε πέναλτι.

01/04/2018
19:35
75' Χαμένη ευκαιρία με Λόπες

Σέντρα του Σόλομον, σούτ του Ράφαελ Λόπες, ο Βίκτρο σώζει την Ανόρθωση και κρατέι το 1-2. Πιέζει για την ισοφάριση η Ομόνοια.

01/04/2018
19:21
62' ΓΚΟΛ 1-2 η Ανόρθωση

Η μπαλιά βγήκε από τον Ράγιος για τον Ντούρις, ο Σλοβάκος από οριακή θέση οφσαίντ ξεχύθηκε στην περιοχή πλάσαρε εύστοχα τον Μιχαίλοφ και έκανε το 1-2 με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

01/04/2018
19:19
60' Φάση με Ντουγκλάο

Σέντρα μέσα στην περιοχή της Ομόνοιας, ο Ντουγκλάο που έχει μένει από την προηγούμενη φάση έκανε την προβολή αλλά η μπάλα κατέληξε μακριά από την εστία του Μιχαίλοφ.

01/04/2018
19:12
53' Σουτ του Καντέ

Ο Καντέ προωθήθηκε έπιασε το δυνατό σουτ χωρίς να ανησυχήσει όμως τον Αρούς.

Ημίχρονο στο ΓΣΠ. 1-1 το αποτέλεσμα

Ισόπαλες πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα οι δυο ομάδες. Η Ομόνοια είχε την υπεροχή, σε ένα πρώτο ημίχρονο που είχε ευκαιρίες και δυο γκολ.

01/04/2018
18:35
33' Φάση για την Ομόνοια

Ο Τζαίλσον εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των παικτών της Ανόρθωσης, έκλεψε την μπάλα δοκίμασε το πόδι του, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Αρούς.

01/04/2018
18:20
18' Παραλίγο γκολ για την Ανόρθωση

Φάση καρμπόν με το πρώτο γκολ των μπλε. Ξανά έδιωξε ασταθώς ο Μιχαίλοφ, ο Ράγιος όμως δεν ήταν εύστοχος όπως ο Ντούρις και χάθηκε η μεγάλη ευκιαρία για το 1-2.

01/04/2018
18:18
17' 1-1 ισοφαρίζει η Ομόνοια

Σέντρα του Τζαίλσον κεφαλιά του Ντάρμπισαιρ και 1-1. Άμεση απάντηση για την Ομόνοια, με τον Άγγλο να φτάνει τα 20 τέρματα στο πρωτάθλημα.

01/04/2018
18:14
12' ΓΚΟΛ 0-1 η Ανόρθωση

Η ''Κυρία'' παίρνει κεφάλι στο σκορ. Το σούτ που έγινε αποκρούστηκε από τον Μιχαίλοφ, ο Ντούρις ακολουθούσε την φάση και έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-1.

01/04/2018
18:11
9' Νέα επικίνδυνη φάση στα καρέ της Ανόρθωσης

Ο Χριστοφή μπήκε μέσα στην περιοχή από τα πλάγια, έκανε επικίνδυνη σέντρα για τον Ντάρμπισαιρ που ήταν μόνος και περίμενε, ο Ντουγκλάο σωτήρια έδιωξε σε κόρνερ.

01/04/2018
18:05
3' Τεράστια ευκαιρία για την Ομόνοια

Εξαιρετική κάθετη για το Ντάρμπισαιρ, που δεν ήταν οφσάιντ, ο Άγγλος βγήκε τετ α τετ με τον Αρούς πλάσαρε αλλά αστόχησε καθώς η μπάλα προσκέρουσε στο κάθετο δοκάρι. Τεράστια ευκαιρία για τους πράσινους για να ανοίξουν το σκορ πολύ νωρίς.

01/04/2018
18:02
1' Σέντρα στο ΓΣΠ

Ξεκίνησε το παιχνίδι στο ΓΣΠ.

01/04/2018
17:40
Oι ενδεκάδες της Ομόνοιας και της Ανόρθωσης

Καλησπέρα σας και καλό μήνα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Ομόνοιας με την Ανόρθωση από το ΓΣΠ. Για τους γηπεδούχους επιστρέφει στην ενδεκάδα ο Άλεξ Σοάρες, με τον Φρέντμπεργκ στο ντεμπούτο του να εμπιστεύεται τον Πορτογάλο, που είχε ''παροπλίσει'' ο Ιβάιλο Πέτεφ. Για την ''Κυρία'', όπως αναμενόταν, στο βασικό σχήμα είναι ο Ντουγκλάο.

Οι ενδεκάδες :

Ομόνοια : Μιχαϊλοφ, Τζαϊλσον, Καντέ, Γ. Σοάρες, Βύντρα, Κατελάρης, Α. Σοάρες, Κανού, Κιπιάνι, Χριστοφή, Ντάρμπισαϊρ

Ανόρθωση: Αρούς, Σίλντενφελντ, Ντουγκλάο, Στρούνα, Πράνιτς, Ιγκιεμπόρ, Ζοάο Βίκτορ, Ράγιος, Σισέ, Καρλίτος, Ντούρις

Διαιτητές: Ν. Νεοκλέους ( Ε.Ευαγόρου, Λ.Τράττου )