«Λύγισε» απέναντι στον Σάλαϊ και την παρέα του η Εθνική Ελλάδος

Τρίτη, 11/9/2018 - 23:34

Δεν τα κατάφερε η Εθνική Ελλάδος στην Ουγγαρία. Η Ελληνική ομάδα δεν πραγματοποίησε καλό παιχνίδι και ηττήθηκε με 2-1 από τους Ούγγρους. Αξίζει να σημειωθεί ότι τον δρόμο προς τα δίκτυα βρήκε και ένας πρώην του ΑΠΟΕΛ. Ο λόγος φυσικά για τον Σάλαϊ ο οποίος έκανε το 1-0 στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με τον Σάλαϊ στο 15ο λεπτό όταν ο πρώην παίκτης του ΑΠΟΕΛ έκανε το δυνατό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή και νίκησε τον Μπάργκα.

Η απάντηση της Ελλάδας ήταν άμεσα καθώς στο 18ο λεπτό ο Κώστας Μανωλάς με κεφαλιά έστειλα την μπάλα στα δίκτυα των Ούγγρων. Να σημειώσουμε ότι ο αμυντικός της Ρόμα βρισκόταν σε αντικανονική θέση όμως το γκολ μέτρησε κανονικά.

Στο 43ο λεπτό μετά από ολιγόλεπτη «πολιορκία» οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ με τον  Κλεινχέισλερ να κάνει πολύ ωραίο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.

Πλέον, η Ελλάδα έμεινε στη τρίτη θέση του ομίλου και τους τρεις βαθμούς. Έτσι, η νίκη στην επόμενη αγωνιστική της διοργάνωσης κόντρα στους Φιλανδούς είναι επιτακτικής ανάγκης αν θέλουν να κερδίσουν την πρωτιά του ομίλου.