Με ανατροπή ο Ερμής νίκησε τον Άρη και τον ''βύθισε'' στην αβεβαιότητα (video)

Κυριακή, 9/4/2017 - 18:54

Ο Ερμής νίκησε τον Άρη και τον βύθισε στην αβεβαιότητα. Στους 30 βαθμούς έμεινε η ομάδα της Λεμεσού, απέχει τρεις πόντους από την Δόξα Κατωκοπιάς, με τις δυο ομάδες όπως όλα δείχνουν να δίνουν μέχρι τέλους την μάχη για την παραμονή.

Η ''ελαφρά'' ταξιαρχία μπήκε μπροστά στο σκορ με πέναλτι που κέρδισε από χέρι εντός περιοχής του Κότο Παγιές και το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ροτζέριο Μάρτινς στο 44'. Στην επανάληψη όμως η ομάδα της Αραδίππου έφερε τα πάνω κάτω, Αρχικά στο 48' ο Ντε Μέλο με ''τρελή'' κούρσα από την περιοχή των ''φτεροπόδαρων'' έφτασε στα αντίπαλα καρέ και σκόραρε κάνοντας το 1-1. Πέντε λεπτά πριν από το τέλος της κανονικής διάρκειας, ο Μαρτίνιουκ με απευθείας φάουλ έκανε το 2-1 δίνοντας το τρίποντο στον Ερμή.