Με «buzzer beater» του Τζίμη, η Ομόνοια κέρδισε τη Σαλαμίνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 13/8/2017 - 21:04

Εφτά γκολ, ανατροπή, τέρμα στο τελευταίο λεπτό και προφανώς μπόλικη δράση, περιλάμβανε το φιλικό προετοιμασίας ανάμεσα σε Νέα Σαλαμίνα και Ομόνοια, που έγινε το βράδι της Κυριακής (13/08) στην έδρα της πρώτης. Νικητές οι «πράσινοι» με 4-3, με τον Δημήτρη Χριστοφή να σκοράρει το νικητήριο γκολ στην τελευταία κυριολεκτικά φάση.

Είχαν προηγηθεί δύο γκολ, ένα από τον Κύπριο διεθνή (πέναλτι) και ένα από τον Γκονσάλες, με το ημίχρονο να τελειώνει 2-0 υπέρ της Ομόνοιας. Στο Β' μέρος, η Νέα Σαλαμίνα έκανε το ντεμαράζ της και έφερε το ματς στα ίσα, με τα γκολ των Μπριτζίτο και Σανγκόι, προτού ο Ντάρμπισαϊαρ κάνει το 3-2. Υπήρξε όμως απάντηση, με τον Μακρίεφ να εκτελεί εύστοχα πέναλτι. Μίλησε τελευταίος όμως ο «Τζίμης» και το γκολ του έκρινε το ματς.