Με δυο χατ τρικ , η Πάφος ξέσπασε κόντρα στον Άρη ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Τρίτη, 6/2/2018 - 18:59

Aπίστευτο ! Ο Σικόρσκι στο πρώτο ημίχρονο και ο Ντεούλ στο δεύτερο με αυθεντικό χατ τρίκ οδήγησαν σε θρίαμβο την Πάφο μέσα στο Τσίρειο με σκορ 6-0 επί του Άρη. Τρομερό ξέσπασμα για τους Παφίτες, που αγνοούσαν από τον περασμένο Νοέμβριο και για 11 αγωνιστικές την νίκη στο πρωτάθλημα CYTA. Bαθιά βαθμολογική ανάσα με εμφατικό τρίποντο, που τους δίνει δύναμη και ψυχολογία για να μην κινδυνέψουν στην συνέχεια με υποβιβασμό.

Στο 18΄, εκτέλεση φάουλ από τον Ρόγκουλιτς, κεφαλιά του Σικόρσκι και 0-1. Στο 34΄, εξαιρετική ατομική ενέργεια και σουτ του Μπεριγκό, απόκρουση του Νουρεντινόσκι, στη συνέχεια της φάσης ο Σικόρσκι με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-2. Στο 42΄, γύρισμα του Μπεριγκό, ο Σικόρσκι με κοντινό πλασέ δίνει προβάδισμα τριών γκολ στην Πάφο, φτάνοντας σε χατ τρικ. Μετά τη σκυτάλη πήρε ο Ντεούλ. Στο 81, με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-4 και στο 85΄ο Ντεούλ σκόραρε ξανά για το 0-5. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ντεούλ πέρασε και τον Νουρεντινόσκι και έγραψε το 0-6 !