Μεγάλη νίκη στο Δασάκι για τον Ολυμπιακό

Σάββατο, 16/9/2017 - 19:52

Πολλοί τον είχαν ξεγραμμένο για υποβιβασμό, ωστόσο ο Χρύσης Μιχαήλ και οι ποδοσφαιριστές του μέσα στο γήπεδο δίνουν απαντήσεις προς εκείνους που τους αμφισβητούν. Η εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στον Απόλλωνα είχε συνέχεια στο Δασάκι. Ο Ολυμπιακός πήρε σπουδαία νίκη με 2-1, την πρώτη της χρονιάς και ατενίζει με μεγάλη αισιοδοξία το μέλλον.

Ο φοβερός και τρομερός Τόρες του πρώτου ημιχρόνου, βρήκε δίχτυα στο 10' όταν με κεφαλιά νίκησε τον Μπογκαντίνοφ. Ο επιθετικός της ομάδας της Λευκωσίας είχε ακόμη δυο πολύ καλές στιγμές για να σκοράρει, ξανά με το κεφάλι.

Στην επανάληψη η ομάδα της Άχνας πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού και έφερε το ματς στα ίσα. Ο Πιντσέλι σχεδόν ανενόχλητος στο 53΄έκανε το 1-1. Όμως οι φιλοξενούμενοι είχαν ξανά την απάντηση και δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Σε μια αντεπίθεση στο 60' ο Παχίπης έβγαλε μόνο του τον Κάστρο με τον Μπογκαντίνοφ και έτσι έγινε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.