Μίλησε στις καθυστερήσεις η Νέα Σαλαμίνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 10/12/2017 - 18:06

Μόλις στο 5' η Νέα Σαλαμίνα έχασε κλασσική ευκαιρία. Ο Παπαδόπουλος εκτέλεσε κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Νταμάχου. ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής αστόχησε για το 1-0.

Η Νέα Σαλαμίνα στο 16' πλησίασε ξανά στο γκολ. Ο Κορέια σέντραρε, ο Μακρίεφ έκανε την κεφαλιά με την μπάλα να παίρνει πορεία προς τα δίχτυα, όμως ο Νουρεντινόφσκι... απογειώθηκε και έκανε την απόκρουση του αγώνα. Στο 48' οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρία με τον Μιντίκκη να κάνει το μακρινό σουτ και τον Νουρεντινόφσκι να διώχνει δύσκολα. Μετά από τρία λεπτά στο γύρισμα του Πάγκαλου, ο Κορέια έδιωξε σωτήρια και ενώ καιροφυλακτούσε ο Μαραγκουδάκης.

Στο 81' οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Ευσταθίου, όμως ο διαιτητής της αναμέτρησης Γιάννης Αναστασίου έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι. Η λύτρωση για τους ερυθρόλευκους ήρθε στις καθυστερήσεις με τον Μιντίκκη. Ο Κύπριος άσος με σούτ από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0 ενώ στις τελευταίες στιγμές του ματς, όταν ακόμα και ο Νουρεντινόσκι βγήκε μπροστά για τους φιλοξενούμενους ο Κορέια βρήκε χώρο και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.