Νέο «στραπάτσο» για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τον Μουρίνιο(τα αποτελέσματα)

Τετάρτη, 26/9/2018 - 08:30

Ο Ζοσέ Μουρίνιο παρέταξε τη Γιουνάιτεντ με ένα μείγμα βασικών και αναπληρωματικών στο ματς για το Λιγκ Καπ Αγγλίας κόντρα στην Ντέρμπι. Όλα άρχισαν ιδανικά για τους Κόκκινους Διάβολους με τον Μάτα να ανοίγει το σκορ στο 3’ για το 1-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο μέρος ήταν καταστροφικό για τους γηπεδούχους. Αρχικά ο Γουίλσον ισοφάρισε στο 59’ (1-1) και ο Ρομέρο αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 67’ για χέρι εκτός περιοχής. Αυτό εκμεταλλεύθηκε η Ντέρμπι που έκανε το 2-1 με τον Μάριοτ στο 85’ και πάνω που όλα έδειχναν έναν ατιμωτικό αποκλεισμό για την ομάδα του Μουρίνιο, ήρθε ο Φελαϊνί στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων να κάνει το 2-2.

Το ματς κρίθηκε στα πέναλτι όπου μετά από 16 εκτελέσεις, ο Τζόουνς αστόχησε και σφράγισε τον αποκλεισμό της Γιουνάιτεντ.