Νίκη απέναντι στη Λέγκια Γκτάνσκ για τον ΑΠΟΕΛ (BINTEO)

Κυριακή, 24/6/2018 - 18:56

Με νίκη συνέχισε τα φιλικά προετοιμασίας του ο ΑΠΟΕΛ στη Πολωνία. Οι πρωταθλητές επικράτησαν της Λέγκια Γκτάνσκ με 2-1 χάρη στα γκολ των Σόουζα και Ποτέ στο 12ο και 35ο λεπτό αντίστοιχα. Η Λέγκια μείωσε στο σκορ με τον Ζουκόφσκι στο 65ο λεπτό.

Για τους πρωταθλητές στην αρχική εντεκάδα ήταν  Ρομό, Μερκής, Ταβάρες, Ενσούε, Καζού, Μοράις, Σόουζα, Ταμάρι, Σάλαϊ, Εμπεσίλιο και Ποτέ

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο προπονητής του ΑΠΟΕΛ έριξε στο παιχνίδι τους Μιλάνοφ, Αλωνεύτη, Νατέλ, και Βινίσιους αποσύροντας τους Ενσούε, Τάμαρι, Εμπεσίλιο και Σάλαϊ.

Στο 62ο λεπτό ο Μπαλταζάρ προχώρησε σε ακόμα δύο αλλαγές, απόσυρε από το παιχνίδι τους σκόρερ της ομάδας Σόουζα και Ποτέ για να περάσουν στη θέση τους οι Ορ και Ντελατόρε. Οι αλλαγές ολοκληρώθηκαν στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης όταν ο Αρτυματάς και ο Ιωάννου πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο στη θέση των Καζού και Μοράις.