Νίκη με ανατροπή για την ΑΕΛ

Τετάρτη, 25/7/2018 - 19:02

Η ΑΕΛ στο δεύτερο φιλικό επί Βουλγαρικού εδάφους κατάφερε να επικρατήσει της Ακαδημίας Πάντεφ με 2-1 με ανατροπή μάλιστα. Ο Ντούσαν Κέρκεζ χρησιμοποίησε δύο διαφορετικές εντεκάδες σε κάθε ημίχρονο σε μία προσπάθεια να δώσει ευκαιρία σε όλους και να βγάλει αρκετά συμπεράσματα.

Η Ακαδημία Πάντεφ πήρε το προβάδισμα στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης όμως η ΑΕΛ κατάφερε εν τέλει να πανηγυρίσει τη νίκη με δύο γκολ στο τέλος της αναμέτρησης. Συγκεκριμένα, ο Νέστορας Μυτίδης στο 81ο λεπτό και ο Μάρκος Μουστάκης στο 90ο λεπτό έδωσαν τη νίκη στην ομάδα της Λεμεσού.

Εντεκάδα πρώτου ημιχρόνου: Πρόσεκ, Σ. Παντελή, Λαφράνς, Τζούνιορ, Μιχαηλίδης, Φιντέλης, Σίλβα, Ντα Σίλβα, Ρομάν, Χουράδο, Μπενίτεθ.

Εντεκάδα δεύτερου ημιχρόνου: Κεραυνός, Ν. Τεξέϊρα, Ράσο, Α. Τεσέϊρα, Αβραάμ, Μουστάκης, Γερολέμου, Ζτραβκοβσκι, Πεχλιβάνης, Μυτίδης, Μ. Ηλία.