Νίκη με ανατροπή για την Ομόνοια και πάει με ηρεμία στην διακοπή (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 11/11/2018 - 18:51

Η Ομόνοια με γκολ των Ραμίρεζ και Σοάρες κατάφερε να επικρατήσει της Δόξας εκτός έδρας με 2-1. Η προσφυγική ομάδα προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Λουίς Κάρλαος, όμως η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου με δυο γκολ στο δεύτερο μέρος πήρε το ζητούμενο και κατάφερε να πετύχει την δεύτερη συνεχόμενη της νίκη και τέταρτη στο πρωτάθλημα.

Α΄ ημίχρονο:

Πρώτη φάση στον αγώνα για την Δόξα στο 7΄. Ο Περέιρα εκτέλεσε απευθείας το κόρνερ με κεφαλιά όμως απομάκρυνε ο Κατελάρης.

Με την συμπλήρωση 15΄ λεπτών ο Κατελάρης έπιασε την κεφαλιά όμως η μπάλα πέρασε ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

Στο 22΄ ο Γκόμεθ σέντραρε όμως ο Γκρεμσλ μάζεψε προ του Τζαρσίνιο.

Πέντε λεπτά αργότερα οι αμυντικοί της προσφυγικής ομάδας διώχνουν επικίνδυνη σέντρα του Τζαρσίνιο.

Στο 30΄ το σουτ του Μπόλιεβιτς φεύγει έξω.

Η Δόξα θα καταφέρει λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους να ανοίξει το σκορ με Λουίς Κάρλος ο οποίος μετά από όμορφη πάσα του Ζατλ, πλάσαρε όμορφα και έγραψε το 1-0 για την προσφυγική ομάδα.

Β΄ ημίχρονο:

Η Ομόνοια με το καλημέρα στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να ισοφαρίσει το σκορ. Ο Σοάρες έδωσε στον Ραμίρεζ ο οποίος πλάσαρε προ του Γκρεμσλ και έγραψε το 1-1

Στο 62΄ μάλιστα η Ομόνοια θα φέρει τα πάνω-κάτω στον αγώνα αφού θα καταφέρει να προηγηθεί αυτή την φορά με τον  Σοάρες. Σε αυτή την φάση οι ρόλοι αντιστράφηκαν αφού ο Ραμίρεζ έδωσε και ο Σοάρες με πανέμορφο σε εκτέλεση σουτ νίκησε τον Γκρεμσλ.

Η Ομόνοια από τούδε και στο εξής κατάφερε με ευκολία να κρατήσει το υπέρ της σκορ και να πάρει την πολύ σημαντική νίκη η οποία είναι η δεύτερη σε ισάρριθμα παιχνίδια με τον Γιάννη Αναστασίου στον πάγκο της.

Δόξα: Γκρεμσλ, Περέιρα, Μιτρέα, Τίνκου, Ευσταθίου (53΄Νέλσον) Μπόλιεβιτς, Ασαμόα (80΄Άδωνη) Ζατλ, Λουίς Κάρλος, Σαντίκ, Χατζηβασίλης (65΄Παπαφώτης)

Ομόνοια: Μεχίας, Βύντρα, Πρέτσε, Λόρα (67΄Κούσουλος) Μανρίκε (87΄Τζαϊλσον) Κατελάρης, Σοάρες, Γκόμεθ, Λόπεθ, Τζαρζίνιο (67΄Ενρίκεζ) Ραμίρεζ