Νίκες για Λίβερπουλ, Μάντσεστερ και Τότεναμ σε σπουδαία φιλικά (ΒΙΝΤΕΟ)

Πέμπτη, 26/7/2018 - 09:19

Η Λίβερπουλ νίκησε 2-1 την Μάντσεστερ Σίτι.Ο Σανέ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 57′ για την πρωταθλήτρια Αγγλίας, όμως πέντε λεπτά μετά μπήκε ο Σαλάχ και άλλαξε το ματς. Στο 63′ ισοφάρισε με κεφαλιά ενω είχε και δοκάρι. Στις καθυστερήσεις, ο Μανέ από την άσπρη βούλα εκμεταλλεύτηκε το πέναλτι που κέρδισε ο Σολάνκε και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Μίλαν έμειναν στο 1-1 στην κανονική διάρκεια του αγώνα με την αγγλική ομάδα να παίρνει τη νίκη στη διαδικασία των πέναλτι έπειτα από 26 εκτελέσεις με 9-8.Οι “κόκκινοι διάβολοι” προηγήθηκαν μόλις στο 12΄με τον Αλέξις Σάντσες για να ισοφαρίσει τρία λεπτά αργότερα ο Σούσο.

Η Τότεναμ επιβλήθηκε με 4-1 επί της Ρόμα σε φιλική αναμέτρηση με τον Κώστα Μανωλά να είναι αρχηγός και να αγωνίζεται σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.Οι Ρωμαίοι,προηγήθηκαν μόλις στο τέταρτο λεπτό με ωραία ενέργεια του Σικ.Από εκεί και πέρα όμως η Τότεναμ έκανε ό,τι ήθελε μέσα στο γήπεδο. Με τους Γιορέντε και Μόουρα να πετυχαίνουν από δύο τέρματα κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό 4-1 πριν βγει το πρώτο 45λεπτο