Ο Ομάρ έδωσε ενδιαφέρον στην ρεβάνς της Ανόρθωσης με την Αγία Νάπα(ΒΙΝΤΕΟ)

Τετάρτη, 10/1/2018 - 18:53

Στο 9΄ το πρώτο σουτ στο παιχνίδι για την Ανόρθωση. Δοκίμασε το πόδι του ο Πηλέας αλλά η μπάλα έφυγε έξω. Στο 15΄ βρήκε χώρο ο Παναγιώτου της Αγίας Νάπας, δοκίμασε το σουτ από μακριά αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω.Στο 20΄σέντρα του Αμπντουλάγεφ, βγήκε με τις γροθιές ο Παναγιώτου και έδιωξε μπροστά από τον Καμαρά.

Στο 26΄ο Καμαρά από κοντά με κεφαλιά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Παναγιώτου. Στο 29΄ μεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση. Μπαλιά του Αμπντουλάγεφ και από πολύ κοντά ο Καμαρά με κεφαλιά έστειλε την μπάλα έξω. Στο 33΄ με στημένη μπάλα απείλησε η Αγία Νάπα., αλλά η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παναγιώτου, βρήκε σε ετοιμότητα τον Αρούς.

Στην λήξη του πρώτου ημιχρόνου έγινε το 1-0. Ο Ντουγκλάο με κεφαλιά βρήκε τον Βίκτορ στην περιοχή, ο αρχηγός της ''Κυρίας'' γύρισε ξανά στον Βραζιλιάνο, ο οποίος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 58΄έγινε το 1-1. Μετά από κόρνερ έδιωξαν οι αμυντικοί της Ανόρθωσης και ο Φερνάντες με σουτ στη κίνηση παραβίασε την εστία του Αρούς.

Δέκα λεπτά αργότερα η Ανόρθωση απάντησε και πήρε ξανά προβάδισμα. Από την εκτέλεση φάουλ του Πράνιτς, ο Σίλντενφελντ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παναγιώτου. Δύο λεπτά μετά ήρθε και τρίτο γκολ για τους γηπεδούχους. Σέντρα του Πηλέα κεφαλιά μέσα από την περιοχή του Καμαρά και 3-1 για την ομάδα του Ρόνι Λέβι.

Η Αγία Νάπα όμως δεν είπε την τελευταία της λέξη. Στο 93', από την κόντρα στο κέντρο ο Ομάρς έγινε κάτοχος της μπάλας, μπήκε στην περιοχή και ψύχραιμο πλασέ έκανε το 3-2, δίνοντας μεγάλο ενδιαφέρον για τον επαναληπτικό