Ο Σαντίκ την οδηγεί εκ του ασφαλούς… (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 6/10/2018 - 20:01

Η Δόξα με δυο γκολ του Σαντίκ επικράτησε της ΕΝΠ με 2-1 και με τρεις συνεχόμενες νίκες έχει 9 βαθμούς σε πέντε αγώνα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος όμως στο δεύτερο ημίχρονο η προσφυγική ομάδα με τον μόνιμο της σκόρερ βρήκε τον τρόπο να πάρει τον αγώνα.

Στο 52΄ ο Σαντίκ άνοιξε το σκορ από τα έντεκα βήμα

52΄ ΓΚΟΛ. 1-0. Ο Σαντίκ ευστοχεί από τα 11 βήματα και ανοίγει το σκορ.

Στο 72΄ η ΕΝΠ θα ισοφαρίσει. Ο Ρασμούσεν έκανε την κεφαλιά ο Γκρεμσλ απέκρουσε και ενώ η μπάλα ήταν στα χέρια του ήρθε ο Ρόου να στείλει την μπάλα στα δίκτυα. Το γκολ έπρεπε να ακυρωθεί.

Στις καθυστερήσεις η Δόξα (91΄) με γκολ του Σαντίκ και πάλι θα πάρει το προβάδισμα και την νίκη. Ο επιθετικός της Δόξας μετά βρέθηκε σε επίκαιρη θέση και με σουτ εντός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

ΔΟΞΑ (Λ.Χατζηλούκας): Γκρεμσλ, Περέιρα, Ευσταθίου, Μουκτάρης, Μιτρέα, Μπόλιεβιτς, Ασαμόα, Ζατλ (70΄ Τίνκου), Χατζηβασίλη (61΄ Λουίς Κάρλος), Παπαφώτης (85΄ Παβλόφ), Σαντίκ.

ΕΝΩΣΗ (Α.Πάους): Κλέιμαν, Κυριάκου, Αγγελή, Ολίβα, Αμπαρτζουμιάν Ριέρα, Ενόχ (70΄ Ρόου), Μμαισουράτζε, Ζάρατε, Πίττας (86΄ Πίττας),  Ρασμούσεν (86΄ Σερμπάκοφ)