Συμβιβασμός μεταξύ ΑΕΛ και Εθνικού στο «Άλφαμεγα Stadium» (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 30/3/2024 - 20:55

Η... μπίλια έκατσε στην μέση!

ΑΕΛ και Εθνικός συμβιβάστηκαν με 1-1 στο «Άλφαμεγα Stadium», στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής των play-out του πρωταθλήματος Cyta.

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι και οι δύο ομάδες είχαν καλά διαστήματα και πάλεψαν για τη νίκη.

Οι «λέοντες» άνοιξαν το σκορ στο 67ο λεπτό με τον Παπαφώτη και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν δέκα λεπτά αργότερα με τον Στυλιανού.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, αμφότεροι ανέβηκαν στους 40 βαθμούς. Το σύνολο του Γαρπόζη τοποθετείται στην τρίτη θέση και η ομάδα της Άχνας βρίσκεται ακριβώς από πάνω του.

Στην επόμενη (7η) αγωνιστική, η ΑΕΛ φιλοξενείται την Τετάρτη (03/04, 19:00), στο «Στέλιος Κυριακίδης» από την Καρμιώτισσα και ο Εθνικός υποδέχεται την ίδια μέρα (03/04, 17:00), στο Δασάκι την Δόξα

ΑΕΛ (Αλέξης Γαρπόζης): Ολιβέιρα, Μπάστο, Ανδρέου (Μόρσαϊ 61'), Παπαφώτη (Γερολέμου 79'), Σρνιτς, Μορέιρα (Μεντόγεβιτς 46'), Φιλίποβιτς, Τσούκα (Φραντζής 46'), Τζάλμα, Θεμιστοκλέους (Μίντσεφ 61'), Κα.

Εθνικός (Μαρίνος Σατσιάς): Παναγή, Ριστέφσκι (Αγγελόπουλος 87'), Ντε Ιριόντο, Περατικός, Λίπσκι (Μεσκίντα 74'), Μπίκερ, Ιωάννου, Στυλιανού, Καμπρέρα (Μπέκερ 74'), Ηλία Μ (Χριστοφή 74'), Ντράζιτς (Ιωαννίδης 74').