«Πάρτι» των Μπακς κόντρα στους Πέισερς, ξανά κοντά σε Triple Double ο Γιάννης

Δευτέρα, 23/12/2019 - 15:41

Μόνο στην πρώτη περίοδο δυσκόλεψαν οι Πέισερς τους Μπακς, οι οποίοι πέτυχαν τα ξημερώματα την τρίτη συνεχόμενη νίκη τους (με 117-89) απέναντι και σε έναν αντίπαλο που μετρούσε μέχρι χθες 5 νικηφόρα αποτελέσματα.

Τα «ελάφια» είχαν βρεθεί πίσω με 21-22, όμως στη συνέχεια ξύπνησαν και με ηγέτη ξανά τον Γιάννη Αντετοκούνμπο κατάφεραν να πανηγυρίσουν άλλη μία νίκη τους.

Ο «Greek Freak» ολοκλήρωσε τον αγώνα με 18 πόντους (με 7/14 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 1/2 βολές), 19 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 κοψίματα σε 31 λεπτά συμμετοχής. Ο Γουέσλι Μάθιους πέτυχε 19 πόντους, ενώ ο Τζορτζ Χιλ και ο Μπρουκ Λόπεζ πρόσθεσαν από 17 πόντους.

Για τους γηπεδούχους ξεχώρισαν ο Σαμπόνις με 19 πόντους και 18 ριμπάουντ, ενώ τον ακολούθησε ο ΜακΝτέρμοντ 15 πόντους. Ο πρώην... Μπακς, Μπρόγκντον, έκανε double-double με 10 πόντους και 10 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 21-22, 59-55, 83-73, 117-89