Αθλητικά

Ποιος Μέσι και ποιος Ρονάλντο; Χάρι Κέιν λέμε

ΧΑΡΙ ΚΕΪΝ

Ο Χάρι Κέιν σκόραρε και στο Τορίνο κόντρα στη Γιουβέντους και έφτασε σε μια ιστορική επίδοση στα χρονικά του Champions League!

Στο 35ο λεπτό του Γιουβέντους – Τότεναμ, ο Χάρι Κέιν μείωσε για την αγγλική ομάδα το σκορ σε 2-1 με ένα κλασικό για τον ίδιο γκολ, το οποίο όμως έχει και ιστορικό χαρακτήρα.

Με αυτό το τέρμα έφτασε σε μια επίδοση που δεν είχε υπάρξει ξανά στα χρονικά του Champions League αφού πέτυχε το 9ο γκολ του στα πρώτα 9 ματς που παίζει στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση!

Όπως μάλιστα σημειώνει και ο επίσημος λογαριασμός του Champions League στο facebook, ο Λιονέλ Μέσι είχε μόλις 2 γκολ στα πρώτα 9 του παιχνίδια σε αυτό, ενώ ο Κριστάνο Ρονάλντο κανένα!

 

Επόμενο άρθρο

Δράση στο Κύπελλο με τέσσερις αγώνες

Συνέχεια στη Β' φάση του Κυπέλλου, με μία ρεβάνς και άλλους τρεις πρώτους αγώνες
14/02/2018 - 09:28

ΣχετικέςΕιδήσεις

Γκουαρδιόλα: «Δεν είναι έτοιμη για το Champions League η Σίτι»

Για την «ετοιμότητα» της Μάντσεστερ Σίτι να κατακτήσει το Champions League μίλησε ο Πεπ
23/10/2018 - 13:29

Και πάλι... βραδιές Champions League - Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής

Ντέρμπι στο Μάντσεστερ, ελληνικό ενδιαφέρον και... το υπόλοιπο πρόγραμμα
23/10/2018 - 12:43

Για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα κόντρα στην Μπάγερν η ΑΕΚ

Απόψε το μεγάλο ραντεβού στο ΟΑΚΑ ανάμεσα σε ΑΕΚ και Μπάγερν
23/10/2018 - 12:38

Ουζουνίδης: «Δεν μας φοβίζει η Μπάγερν» (Η αποστολή της ΑΕΚ)

Όλα όσα είπε ο τεχνικός της ΑΕΚ για το μεγάλο ματς της Ένωσης με την Μπάγερν Μονάχου
22/10/2018 - 20:59

ΠΑΟΚ και Απόλλωνας στους κορυφαίους της Ευρώπης

Μόνο εφτά ομάδες μέχρι στιγμής στην Ευρώπη έχουν καταφέρει το απόλυτο στο πρωτάθλημα τους
22/10/2018 - 14:53

Σαν σήμερα 16 χρόνια πριν η ΑΕΚ έφευγε «ατσαλάκωτη» από το «Μπερναμπέου»(ΒΙΝΤΕΟ)

Έχανε με δύο γκολ διαφορά όμως κατάφερε να μην χάσει στην Ισπανία ο «δικέφαλος»
22/10/2018 - 14:33

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τέλος 2019 και αν... οι κάμερες τροχαίας στους δρόμους (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλες οι λεπτομέρειες για την εγκατάσταση και το κόστος τους

"Ήμασταν στο σπίτι με τα μωρά όταν ερχόταν ο ανεμοστρόβιλος" (ΒΙΝΤΕΟ)

Συγκλονιστική μαρτυρία κατοίκου Αγίων Τριμιθιάς
Ελλάδα

Πυρά κατά του Αλέξη Τσίπρα εξαπέλυσε η Νέα Δημοκρατία

"Να δοθεί στη δημοσιότητα η επιστολή παραίτησης Κοτζιά" αναφέρει σχετική ανακοίνωση

Βερολίνο: Στηρίζουμε όπως μπορούμε Αθήνα και Σκόπια

«Mε την υλοποίηση της συμφωνίας θα ξεπερνιόταν ένα σημαντικό εμπόδιο»

Κοτζιάς: Το δικό μου στόμα δεν κλείνει, ούτε εκβιάζω ούτε εκβιάζομαι (ΒΙΝΤΕΟ)

Η πρώτη δημόσια τοποθέτηση μετά την παραίτηση του από το Υπουργείο Εξωτερικών
Διεθνή

Τα λένε στην Ουάσινγκτον Γκουτέρες - Πομπέο

Ο ΓΓ των ΗΕ θα πραγματοποιήσει συναντήσεις με αξιωματούχους της κυβέρνησης

Βρέθηκε η σορός του Κασόγκι στην οικία του Σαουδάραβα πρόξενου

Τι αναφέρουν πηγές σε ξένο πρακτορείο ειδήσεων

Σεισμός 6 βαθμών της κλίμακας Ρίχτερ στην Ταϊβάν

Ο σεισμός έγινε αισθητός και στην πρωτεύουσα Ταϊπέι

tv news

Η ύπουλη κίνηση της Νικόλ αφήνει τους πάντες άφωνους και κυρίως την Άννα...

Δεν θα διστάσει να συγκρουστεί μαζί της... Δείτε την Τρίτη στο διπλό επεισόδιο "Τατουάζ"
Alpha TV Κύπρου

Ο Φώτης παίρνει σαν δώρο από τους δικούς του, καινούργιο αυτοκίνητο...

Τα προβλήματα ξεκινούν!! Τρίτη Νέο Επεισόδιο "Μουρμούρα" στον Alpha Κύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 23/10/2018 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ