Πρώτη νίκη στα play off για την Ανόρθωση (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 6/5/2018 - 19:50

Mεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση. Κόρνερ του Ράγιος, δυνατή κεφαλιά ο Ντούρις αλλά εντυπωσιακή η επέμβαση του Χριστοδούλου. Στο 24' γύρισμα του Αράζ, Ντούρις και Καρλίτος δεν μπόρεσαν να προλάβουν.Στο 25' διαγώνιο σουτ του Καρλίτος, η μπάλα λίγο έξω.

Στο 32' εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Καρλίτος από αριστερά, παράλληλο γύρισμα αλλά ο Γουίλιαμ διώχνει ψύχραιμα. Στο 37' εξαιρετικό σουτ του Ράγιος από πλάγια θέση και με μπόλικα φάλτσα, η μπάλα λίγο έξω.

Η επανάληψη ξεκίνησε με καλό σουτ του Οικονομίδη να περνά λίγο έξω στο 52'. Στην αμέσως επόμενη φάση έγινε το 1-0.Ο Καλό έκανε φανταστική ενέργεια και σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Ντούρις που πλάσαρε απο κοντά και σκόραρε.

Στο 57' είχαμε το 2-0 για τοςυ γηπεδούχους. Από ενέργεια του Ντούρις και λάθος της άμυνας, ο Βίκτορ έστρωσε στο Ράγιος που πλάσαρε εύστοχα. Στο 60΄διπλή ευκαιρία για την Ανόρθωση με Οικονομίδης και Βίκτορ. Στο 62 κακώς δεν δόθηκε πέναλτι στην Ομόνοια καθώς η μπάλα βρήκε το χέρι του Ντουγκλάο. Στο 71΄ σουτ του Κιπιλάνι και απόκρουση του ο Αρούς. Στο 78' ο Ντούρις αστόχησε σε τετ-α-τετ χάνοντας ευκαιρία για το τρίτο γκολ των μπλε. με τον τερματοφύλακα. Στο 80΄ από γύρισμα του Δημητρίου ο Νταρμπισάιαρ πλάσαρε έξω, ωστόσο δυο λεπτά αργότερα ο Άγγλος με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ μείωσε σε 2-1. Στο 90+3΄ο Αρούς έκανε σωτήρια επέμβαση σε πλασέ του Νταρμπισάιαρ.