Σαν να μην έγινε το Λίβερπουλ - Πόρτο

Τρίτη, 6/3/2018 - 23:46

Ένα ματς που θα μπορούσε κάλλιστα να μην είχε γίνει και ποτέ στο «Άνφιλντ» με τις Λίβερπουλ και Πόρτο να μένουν στο 0-0 και τους «κόκκινους» να πηγαίνουν στους «8» χάρις στη νίκη τους με 5-0 στην Πορτογαλία.

Στο 12ο λεπτό, ο Κάριους βγήκε και πρόλαβε σωτήρια τον Βάρις ενώ στο 18’ ο Γκόμες σέντραρε, ο Μανέ έβαλε την προβολή, αλλά η μπάλα πέρασε μόλις άουτ. Και στο 31’ ο Μανέ έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της Πόρτο, ενώ στο 35’ μετά από εκτέλεση φάουλ ο Λόβρεν πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Στο 48ο λεπτό ο Λαλάνα μοίρασε στον Μίλνερ που έκανε κακό σουτ από ιδανικό σημείο, ενώ στο 53’ ο Κάριους έπεσε και είπε όχι σε σουτ του Αμπουμπακάρ. Στο 59ο λεπτό ο Φιρμίνο βρέθηκε μόνος του με τον Κασίγιας αλλά πλάσαρε άουτ, ενώ στο 78’ ο Κασίγιας μπλόκαρε την κεφαλιά του Μίλνερ. Στο 82΄τοι σουτ του Σαλάχ πέρασε μόλις άουτ ενώ στο 85’ ο Λόβρεν έσωσε στη γραμμή μετά από προβολή του Τόρες. Στο 88ο λεπτό ο Κασίγιας σταμάτησε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Ινγκς.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Κάριους, Λόβρεν, Μίλνερ, Ματίπ, Μορένο, Γκόμες, Χέντερσον, Λαλάνα, Τσαν (80’ Κλάβαν), Φιρμίνο (62’ Ινγκς), Μανέ (74’ Σαλάχ)

ΠΟΡΤΟ: Κασίγιας, Περέιρα, Αμπουμπακάρ (80’ Πατσιέντσια), Τόρες, Κορόνα, Βάρις (68’ Ρικάρντο), Αντρέ (62’ Ολιβέιρα), Ρέγιες, Φελίπε, Νταλό, Μπρούνο Κόστα