''Σβηστά'' προσπέρασε την παραπαίουσα Ομόνοια και πάτησε ξανά κορυφή (ΒΙΝΤΕΟ)

Τετάρτη, 4/4/2018 - 20:55

Ψεκάστε,σκουπίστε, τελειώσατε. Ο Απόλλωνας ''καθάρισε'' μέσα σε 34 λεπτά την... μπουγάδα, εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία του ΑΠΟΕΛ και πέρασε ξανά στην κορυφή με δύο βαθμούς διαφορά από τους γαλαζοκίτρινους. Ο μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Ζελάγια που έφτασε τα 17 γκολ φέτος κάνοντας ρεκόρ καριέρας. Γκολ πέτυχε και ο Σκέμπρι, απέναντι στην παλιά του ομάδα και δεν το πανηγύρισε σεβόμενος την Ομόνοια.

Αντίθετα, οι τωρινοί παίκτες των πράσινων δεν ...σεβάστηκαν ξανά τον εαυτό τους, όπως ασέβεια έδειξε πάλι και η διαιτησία, καθώς ακυρώθηκε από τον βοηθό κανονικό γκολ του Ντάρμπισαιρ, με το σκορ να γίνεται 1-1. Το ακυρωθέν τέρμα δεν αποτελεί άλλοθι καθώς η εμφάνιση ήταν εκ νέου απογοητευτική. Στο ημίχρονο οι φωνές του Φρέντμπεργκ έφταναν έξω από τα αποδυτήρια.

Τον αγώνα παρακολούθησε ο υποψήφιος για να αναλάβει τις τύχες του σωματείου Σταύρος Παπασταύρου, που ταξίδεψε στην Λεμεσό και βρέθηκε στο Τσίρειο.

Θυμηθείτε εδώ όσα έγιναν στην αναμέτρηση όπως τα μετέδωσε ζωντανά ο alphanews.live