Σκόνταψε στην Μπρεστ η Παρί, την πλησίασε η Νις

Κυριακή, 28/1/2024 - 23:48

Όρθια η Μπρεστ κόντρα στην Παρί. Γκέλα 2-2 για την παρέα του Εμπαπέ, η οποία σκόνταψε εντός έδρας, παρότι ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 και είδε τη Νις να πλησιάσει στους έξι βαθμούς

Το σκορ άνοιξε στο 38ο λεπτό ο Ασένσιο με σκαστό σουτ έπειτα από μπαλιά του Μπαρκολά, ενώ επτά λεπτά ο Κόλο Μουανί έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα έπειτα από χαμένη ευκαιρία του Ασένσιο από το σημείο που είχε σκοράρει νωρίτερα, με τον αντίπαλο γκολκίπερ να βγαίνει νικητής αυτήν τη φορά.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 55’ με τον Μαχντί Καμαρά να μειώνει από κοντά, αφού πρώτα τον ευνόησαν οι κόντρες, καθώς του στρώθηκε η μπάλα. Ο Λαζ σκόραρε με… αλήτικο τρόπο, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα με τακουνάκι για το 2-2 στο 80ο λεπτό.